Genç kadını öldürüp kayalardan yuvarladılar

GAZİANTEP - Ormanlık alanda bir kadının cesedinin bulunmasının ardından, yapılan araştırmada, genç kadının bıçakla öldürüldükten sonra kayalardan aşağıya atıldığı belirlendi. Medine Aydemir adlı 21 yaşındaki kadının dört akrabası gözaltına alındı.Polis vücudunda darp izleri olan kadının kocası Maşallah Aydemir’i arıyor.
Gaziantep Şirinevler Mahallesi Çimento Fabrikası arkasındaki ormanlık alanda önceki akşam yerde hareketsiz yatan bir kadını gören vatandaşlar, durumu polise bildirdi. Olay yerine giden Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri yaptıkları incelemede cesedin 21 yaşındaki Medine Aydemir’e ait olduğunu ve yüksek bir yerden atıldığını belirledi. Genç kadının vücudunda darp izleri olduğu da tespit edildi. Altı yıllık evli Medine Aydemir’in cesedi otopsi için Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.
Bu arada, bir hafta önce aynı bölgede öldürülen ve Maşallah Aydemir’in akrabası olan Fikret Aydemir ile Medine Aydemir arasında ilişki olduğu, her iki cinayetin de bu nedenle işlenmiş olabileceği iddia edildi. Polis Medine Aydemir’in ortadan kaybolan kocası Maşallah Aydemir’i bulmak için geniş çapta arama çalışması başlattı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. (dha)