'Genç kayınvalide şehvet hissi uyandırılabilir'

'Genç kayınvalide şehvet hissi uyandırılabilir'
'Genç kayınvalide şehvet hissi uyandırılabilir'
Milliyet Cadde yazarı Sina Koloğlu, Kanal 7'de yorum yapan Necmettin Nursaçan'ın sözlerini köşesine taşıdı.

 

 

Koloğlu yazısında, Necmettin Nursaçan'ın bir soru üzerine "Damat, genç kayınvalidenin elini öperken şehvet hissine kapılmamalı, gönlüne hakim olmalı” dediğini aktardı. Koloğlu'nun köşe yazısından bazı satırlar şöyle:

"Kanal 7’de Necmettin Nursaçan hocamızın sohbetleri ağırlıklı olarak “temas” üzerine oluyor. Kendisine gelen üç sorudan biri mutlaka “Yaparsak günah mı?” başlığını taşıyor. Bir yerde toplumun “günah çerçevesi”yle o çerçeveye nelerin önerildiğini anlamak açısından ilginç bir program. Yani “Bizim milleti anlamak istiyorsan, izlemelisin” sıralamasına girer bu program.
Pazartesi günü, stüdyoda programa katılan bir kadın seyirci şöyle bir soru sordu: “Damat, kayınvalidesi genç olursa elini öper mi?” Yanlış hatırlamıyorsam galiba bu konu, soruyu soran kadının bulunduğu bir ortamda konuşulmuş. Merak etmişler, kendisine “Hocaya bir sor bakalım, ne diyecek?” demişler...

YAŞLIYSA SORUN YOK

Necmettin Nursaçan hocamız bu “toplumsal temas” durumlarını biliyor. Sorunun da nereye gittiğini, neden böyle bir soru sorulduğunu gayet iyi anladı. Onun için lafı eveleyip gevelemeden konuya girdi: Kayınvalide yaşlıysa sorun yok, genç olursa damadın “niyetine” bağlı... “Gencecik kayınvalideler var” dedi hocamız. “Damat, genç kayınvalidenin elini öperken şehvet hissine kapılmamalı, gönlüne hakim olmalı” dedi. “Şahsa göre değişir” diyerek genç kayınvalidelerin iyisi mi ellerinin öpülmemesinin daha hayırlı olacağını altını çizdi.

İMAM NİKAHI NUMARASINI YEMEM

“Nişanlımdan ayrıldım nişan takımızı nasıl paylaşalım” hocamıza gelen bir başka soruydu. Necmettin Nursaçan, bu konuda da net konuştu. Nişan olayının gençlerin daha rahat hareket etmeleri için bir “vesile” olduğunu ima etti. Oradan imam nikahına geçti, gençlerin “rahat hareket etme” için kullandıklarını söyledi. Tedbiri baştan koydu: “Önce resmi nikah olacak, sonra imam nikahı.” Yani yemezler demek istedi!

Yazının tamamı için cadde.milliyet.com.tr/2013/11/13/YazarDetay/1791164/GENC_KAYINVALiDE_SEHVET_HiSSi_UYANDIRABiLiR

 

 


  ETİKETLER:

  Milliyet

  ,

  Kadın

  ,

  Hakim

  ,

  İmam

  ,

  Resmi

  ,

  genç

  ,

  Cadde

  http://www.radikal.com.tr/1160569116056918

  YORUMLAR
  (18 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Önyargılar önyargılarımız - user651340

  bazen bu tür haberleri okuduğumda aklım direk ensest ilişkinin ülkemizde ne kadar yoğun olduğu aklıma geliyor.Yani bu tür ensest ilişkinin önüne geçmek için dini olarak cahil olan halkımıza bence bu açıklama çok da abes görülmemeli.Önyargıları bir kenara bırakıp bu kişiyi bu tarz insanların dinlediğini de düşünün lütfen

  Bunlar var ya bunlar! - vemerald

  Bunlar bizi yönetiyor. İster inan, ister inanma!

  Hafazanallah! - soulera

  Bazı gençlerimizin de Necmettin Nursaçan hocamızın nur yüzünü görünce şehvet hisleri uyanabilir. Dikkat etmek lazım.

  cinsel uğraş. - jooma

  Bu bütün dünyayı cinsellik üzerinden görmek ve her davranışı buna göre kategorize etmek değilse nedir. zihin sürekli cinsel konularla meşgul.

  Düşündüm, Düşümden Ayrı Kaldım. - iaaaa

  Düşünün. Babanız 70 yaşında, 12 yaşında bir kızla evleniyor; üstelik islamda bu suç değil, hatta sevap!.. Bu kızcağız 17 yaşına filan geliyor ve normal bir insan olarak aşk, sevgi vb. duyguları yaşamak eğiliminde; şimdi bu insan tanrının yarattığı bir varlık olarak aşık olma, sevme, hoşlanma(akranı bir erkekle) bir ilişki kurma hakkına sahip değildir, bu hak daha çocukken elinden alınmış, bundan mahrum bırakılmıştır. Tanrı buna razı oluyor mu, Tanrı kullarını çok sevmez miydi, neden kuluna bu ıstırabı çektiriyor, bu insana yazık değil mi! Yani demem o ki genç kayınvalide sevmediği, zorla evlendirildiği şahısa inat tanrının bağışladığı bir duygu olarak kocasının oğluna gönül verir de bu aşkın imkansızlığından ötürü acı çekerse bunun vebali kime? Babasına mı, kocasına mı yoksa hepimizin babası Allah' a mı ???

  Güleyim mi ağlayayım mı? - maviokyanus44

  Bakın biz Alevilere o kadar iftira atıyorsunuz.Fakat şunu söyleyebilirim ki bizim mezhepte bu yok.Bizler hiçbir zaman daha doğrusu erkeklerimiz bir kadına şehvet duygusu olarak bakmaz.Çünkü biz de kadın erkek eşitliği vardır.Kadının giyimine değil kafasının içine bakar.Biz medeni bir toplumuz bizim kıymetimizi bilin biz bu Ülkenin sigortasıyız.

  Milletin şirazesi şaşmış. - brandywine06

  Demek ki akıllarında sürekli cinsellik var ki kızıyla evlendiği kadını bile şehvetle düşünebileceği akla geliyor ve buna tedbir düşünülüyor! Ondan sonra da bu insanlar Müslüman geçiniyor. Kalpleriniz bozuk ise İslam size ne yapsın?