Genç kızın acı intikamı

Söke ilçesinde üniversiteye hazırlanan 17 yaşındaki Y.K., 'arkadaş arıyorum' hattından telefonla tanıştığı, daha sonra kendisini kandırarak Şanlıurfa'ya kaçıran 40 yaşındaki evli ve altı çocuk babası Halil Çağra'yı sokak ortasında tabancayla vurarak öldürdü.

AYDIN - Söke ilçesinde üniversiteye hazırlanan 17 yaşındaki Y.K., 'arkadaş arıyorum' hattından telefonla tanıştığı, daha sonra kendisini kandırarak Şanlıurfa'ya kaçıran 40 yaşındaki evli ve altı çocuk babası Halil Çağra'yı sokak ortasında tabancayla vurarak öldürdü.
İzmir'de yaşayan Şanlıurfalı elektrik ustası 40 yaşındaki İbrahim Halil Çağra'yla üç ay telefonlaşan Y.K., geçen ay dershane çıkışı Çağra ile buluştu. İddiaya göre Çağra, Y.K.'yı İzmir'i gezdirme bahanesiyle Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesine kaçırdı.
Mahkeme serbest bıraktı
Y.K.'nın ailesinin başvurusu üzerine araştırma başlatan polis, genç kızın izini Ceylanpınar'da buldu. Söke Lisesi'nden bu yıl mezun olan ve dershaneye giderek ÖSS'ye hazırlanan Y.K. ailesine teslim edildi. Halil Çağra ise genç kızı kaçırmak ve ırzına geçmek suçundan çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Y.K., daha sonra peşini bırakmayıp, sık sık telefon eden Çağra'yı "Seni unutamadım. Karın olmak istiyorum. Gel beni ailemden iste" diyerek geçen cumartesi Söke'ye davet etti. Çağra'yla dün Adnan Kahveci Caddesi'nde buluşan Y.K., babasına ait 9 milimetre çapındaki ruhsatsız tabancayı ateşleyerek Çağra'yı göğsünden vurdu. Çağra olay yerinde öldü.
'Namusumu temizledim'
Cinayetin ardından babasının yanına giden Y.K., "Ben cinayet işledim, namusumu temizledim" dedi. Baba-kız, polis merkezine giderek teslim oldu. Y.K.'nın poliste verdiği ilk ifadesinde "Beni kaçırıp bir ay boyunca zorla ilişkiye girdi, onurumu kırdı. Ondan intikamımı aldım. Hem kendimin, hem de ailemin namusunu temizledim. Artık kimseye zarar veremez. Onun altı tane çocuğuna acıyorum" dediği öğrenildi.


    http://www.radikal.com.tr/7618017618010

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.