Genç polis boğuşmada öldü

Genç polis boğuşmada öldü
Genç polis boğuşmada öldü

29 yaşındaki Halil Taşçı Esenyurt Emniyeti?nde görevliydi.

Kaçan zanlıyı kovalayan polis, boğuşmada vuruldu. Kurşunun, yardıma gelen polisin belinden alınan tabancadan çıktığı anlaşıldı

İSTANBUL - Esenyurt’ta yakaladıktan sonra ellerinden kaçan 16 yaşındaki uyuşturucu zanlısının peşinden koşan polis memuru Halil Taşçı, boğuşma sırasında  silahın ateş almasıyla hayatını kaybetti. Polis memuruna isabet eden kurşunun, yardıma gelen polis arkadaşının silahından çıktığı belirlendi.
Esenyurt Fatih Mahallesi’ndeki Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi önünde önceki akşam saat 23.00 sıralarında devriye gezen polis ekibi, uyuşturucu madde kullandıkları şüphesiyle E.G ve bir arkadaşını gözaltına aldı. Kimlik kontrolü yapılan ve yaşları küçük olduğu anlaşılan kişiler, Esenyurt Çocuk Büro Amirliği ekiplerine teslim edildi. Buradan bir ekip tarafından sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Esenyurt Devlet Hastanesi’ne götürüldü.
Muayene sonrası tekrar polis aracına bindirilen E.G. ve arkadaşı, polis merkezine doğru yola çıktı. Ancak aracın kırmızı ışıkta durmasını fırsat bilen E.G., polislerin bir anlık dalgınlığından da yararlanarak arka koltuktan dışarı fırladı. Polis memuru Halil Taşçı da kaçan E.G’ye durması yönünde uyarılarda bulundu.
Polis memuru kısa süreli kocalamacanın ardından arka sokaklarının birinde E.G.’yi yakaladı. Ardından da polis memuru Taşçı ve E.G. boğuşmaya başladı.
Bu sırada bir kurşun polis memuru Halil Taşçı’nın başına isabet etti. Kurşunun, yardıma gelen polis arkadaşının silahından çıktığı belirlendi. Kaçmaya çalışan şüpheliler ile çıkan boğuşma sırasında,yardıma gelen polisin belindeki silahı alan iki şüpheliden birinin açtığı ateş sonucunda vurulduğu öğrenildi.
Mesai arkadaşları tarafından Esenyurt Devlet Hastenesi’ne kaldırılan evli ve bir çocuk babası Halil Taşçı, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. 

‘Mesleğin zorlukları...’
Polis, kaçan E.G.’yi yakalamak için geniş çapta çalışmalarını sürdürürken olayın ardından hastaneye gelen İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın,”Boğuşma sırasında silah kimin elindeyken ateşlendi bilemiyoruz, araştırıyoruz. Bu mesleğin bu tür zorlulukları var. Yaşanan olaydan dolayı çok üzgünüz. Ailesine ve teşkilatımıza başsağlığı diliyorum” dedi. (Radikal)