Genç reklamcılara ödül

Uluslararası Reklamcılık Derneği'nce (IAA) bu yıl sekizincisi düzenlenen 'Üniversitelerarası Reklam Yarışması' ödülleri dün törenle verildi.

İSTANBUL - Uluslararası Reklamcılık Derneği'nce (IAA) bu yıl sekizincisi düzenlenen 'Üniversitelerarası Reklam Yarışması' ödülleri dün törenle verildi. Yarışmanın bu yılki teması, 'Kızlarımızı okula gönderelim' olarak belirlendi. Levent'teki İş Kuleleri Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende
23 üniversiteden gönderilen 54 proje arasından finale kalan ve daha önce hiçbir yerde gösterimi yapılmayan yedi reklam filmi çalışması izlendi.
Seçici Kurul'un değerlendirmesi sonucu birinciliğe Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi ekibi değer görüldü. Selçuk Üniversitesi öğrencileri, Türkiye'yi ekim ayında Slovenya'da düzenlenecek 'Goldendrum Festivali'nde temsil edecek. Törende ikincilik ödülünü İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, üçüncülük ödülünü ise Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri kazandı. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden Ajans Briefhane'nin ödülünü Doğan Yayın Holding (DYH) İcra Kurulu ve IAA Türkiye Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ verdi. Yarışmanın bu yıl 'Kızlarımızı okula gönderelim' temasıyla düzenlendiğini hatırlatan Yalçındağ, "Anneler geleceğimizin temellerini atıyor. Genç nesilleri onlar yetiştirecek. Genç arkadaşlarımızın yeteneklerini cehaleti yenebilmek için kullanalım istedik" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7470587470580

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.