Genç Siviller yeni sürüm!

Genç Siviller yeni sürüm!
Genç Siviller yeni sürüm!
Ergenekon ve Balyoz davalarında ortaya çıkan Genç Siviller'in son günlerde yaşanan gelişmelere yaptığı açıklamaya tepki gösteren oluşumun içindeki bir grup, Öz Genç Siviller grubunu kurdu.

Grubun açıklaması şöyle:

Biz hala ayni şarkıyı söylüyoruz! Demokrasi , özgürlük, eşitlik ve adalet .


Her 'birlikte yaşayalım' şarkısında aynı nakarat.


Hukuku çiğneyen de ayni şarkıyı söylüyor; adaletin peşindeki de. Komplo üstüne komplo uydurandan da aynı ses çıkıyor; şeffaf devlet, temiz siyaset diyenden de.

Ama biz bu çelişkilerden çok sıkıldık! Bunalıyoruz…

Mutlak iktidar benim, "karşı tarafı" ezerim tavrından. Sıkıldık artık 'Milli irade'yi yüceltip, gelen eleştiri oklarını o iradenin kalbine saplayan kibirli yapıdan. Sıkıldık artık 'Laiklik elden gidecek' söyleminin şekil değiştirmiş hali olan 'Çözüm süreci zarar görecek' tehditlerinden. Sıkıldık artık kör göze parmak gibi elinden dosyası alınan savcıları, yerleri değiştirilen polisleri duymaktan. Ve daha acısı da buna ses çıkarmayan, kraldan çok kralcı olan, hala siyasetin yanındayız diye bağırıp artık holiganlaşan taraftarlardan.

Peki biz kim miyiz? Otoriter dilin hakimiyetine teslim olmuş Genç Siviller’den rahatsız Öz Genç Sivilleriz! Ve biz bu şarkıyı sahiden ve inanarak söylüyoruz. Ve biz adaleti herkes için bekliyoruz!

ÖZ GENÇ SİVİLLER

https:// twitter .com/ozgencsiviller

https://www.facebook.com/pages/Öz-Genç-Siviller/276536402494201?ref=hl


  http://www.radikal.com.tr/116831311683133

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  'Yetmez Ama Evet'çilere - DevAdam

  Zamanında 'Yetmez Ama Evet' diyenlere, dikkat edin, kocaman bir hata yapıyorsunuz, karşınızdaki adamlar demokrat değiller, sizi kullanıyorlar, bu verdiğiniz 'evet' oylarına ileride çok pişman olacaksınız dediğimizde bizleri küçük görmüş, alay bile etmiştiniz. 'Genç Siviller' denilen, ne olduğu açıkça ortada olan grubu detekleyerek yine Tayyip Erdoğan'ın bir oyununu gelmiştiniz. Ve hala sisteme karşı çıkmak yerine, bu çürümüş, leş kokan sistemin bir parçasından demokrasi, özgürlük beklentileriniz var! Bravo!

  Nihayet - huberhirsch

  Biz referandumda Yetmez ama Evet derken asla ülkenin şu an yaşanan haliyle bir otoriteryenizme sürüklenmesini arzulamamıştık, umudumuz bunun tam aksi yöndeydi, özgürlük ummuştuk. Başbakan, Arınç olayı sırasında muhalif düşünen kişilerden 'düşman' diye bahsettiğinde, bir zamanlar İçimizde Düşman Yok diyen Genç Siviller'in tepki göstermesini ve dahası bundan önce de daha pek çok şeye tepki göstermesini umdum, ses çıkmadı. Şimdi bu yeni oluşumsa umut verici.

  bazılarının ağzı kulağındadır''' - yuzucu

  Nifak tohumlarını yeşertmeyi başardılar sonunda,herkes her şeye karşı hale geldi,buna genç sivillerde dahil oldu.Biz yaşı 65 in üstünde olanlar için,geçmişte yaşadığımız olaylar gençler için kitaplarda okunması gereken tarihi olaylar durumuna geldi.Okuması kıt olan bir toplum olduğumuz için geçmişle mukayese yaparak, günün kıymetini anlamak ,özellikle yaşı 30 cıvarında olanlar veya balık hafızalı orta yaşlılar için hayli zor.Beş-0n yıl öncesine kadar askere ait olan seçilmişlere zart zurt etme hastalığı şimdilerde yargıya bulaşmış durumda ve ülke için eskisinden fazla tehlike arz ediyor.