Genç Siviller yeni sürüm!

Genç Siviller yeni sürüm!
Genç Siviller yeni sürüm!
Ergenekon ve Balyoz davalarında ortaya çıkan Genç Siviller'in son günlerde yaşanan gelişmelere yaptığı açıklamaya tepki gösteren oluşumun içindeki bir grup, Öz Genç Siviller grubunu kurdu.

Grubun açıklaması şöyle:

Biz hala ayni şarkıyı söylüyoruz! Demokrasi , özgürlük, eşitlik ve adalet .


Her 'birlikte yaşayalım' şarkısında aynı nakarat.


Hukuku çiğneyen de ayni şarkıyı söylüyor; adaletin peşindeki de. Komplo üstüne komplo uydurandan da aynı ses çıkıyor; şeffaf devlet, temiz siyaset diyenden de.

Ama biz bu çelişkilerden çok sıkıldık! Bunalıyoruz…

Mutlak iktidar benim, "karşı tarafı" ezerim tavrından. Sıkıldık artık 'Milli irade'yi yüceltip, gelen eleştiri oklarını o iradenin kalbine saplayan kibirli yapıdan. Sıkıldık artık 'Laiklik elden gidecek' söyleminin şekil değiştirmiş hali olan 'Çözüm süreci zarar görecek' tehditlerinden. Sıkıldık artık kör göze parmak gibi elinden dosyası alınan savcıları, yerleri değiştirilen polisleri duymaktan. Ve daha acısı da buna ses çıkarmayan, kraldan çok kralcı olan, hala siyasetin yanındayız diye bağırıp artık holiganlaşan taraftarlardan.

Peki biz kim miyiz? Otoriter dilin hakimiyetine teslim olmuş Genç Siviller’den rahatsız Öz Genç Sivilleriz! Ve biz bu şarkıyı sahiden ve inanarak söylüyoruz. Ve biz adaleti herkes için bekliyoruz!

ÖZ GENÇ SİVİLLER

https:// twitter .com/ozgencsiviller

https://www.facebook.com/pages/Öz-Genç-Siviller/276536402494201?ref=hl