Genç yaşlı herkes meydanlara döküldü

PKK'nın Hakkâri Dağlıca'da 12 askeri şehit etmesinin ardından dün de tüm yurtta terör karşıtı gösteriler yapıldı. Sokaklara çıkan on binler PKK terörünü lanetledi.

İSTANBUL - PKK'nın Hakkâri Dağlıca'da 12 askeri şehit etmesinin ardından dün de tüm yurtta terör karşıtı gösteriler yapıldı. Sokaklara çıkan on binler PKK terörünü lanetledi.
Ankara: Başkent, Türkiye'nin diğer illerinde olduğu gibi, terörü protesto eylemlerine sahne oldu. PKK protestolarının merkezi Güvenpark'tı. Eline Türk bayrağını alan, Güvenpark'a koştu. Birçok okul güne şehitler için saygı duruşu ile başlarken, Adliye Sarayı çalışanları saldırıları protesto etti. Gazi Üniversitesi öğretim üyeleri ve öğrencileri, sanatçılar, sivil toplum örgütleri de teröre karşı yürüdü.
İstanbul: Sabah saatlerinde otomobilleriyle Boğaziçi Köprüsü'ne gelen altı kişi Türk Bayrağı açarak yolu trafiğe kapattı. Grup, polisin uyarısıyla köprüden ayrıldı. Kadıköy İskele Meydanı'nda CHP İl Başkanlığı 'Teröre lanet, şehitlere saygı. Önce vatan' mitingi yaptı. Ellerinde Türk bayrakları ile dört ay önce şehit olan Hasan Güreşen'in fotoğraflarını taşıyan grup, Kadıköy İskele Meydanı'nda toplanarak 'Kahrolsun PKK', sloganı attı. Şişli Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi bir grup, Taksim Meydanı'nda PKK'yı protesto etti. Okul üniformalarıyla eyleme gelen yaklaşık 50 öğrenci, bozkurt işaretleri yaptı. Aynı anda Taksim Meydanı'nda 'Haklar ve Özgürlükler Cephesi'
üyesi 15 kişilik grup Bursa'daki bürolarının basılmasını protesto etti. İki grubun karşılaşmaması için araya polis girdi.
İzmir: Narlıdere ilçesinde sokağa dökülen yaklaşık 3 bin kişi, 'Teröre Lanet' mitingi düzenledi. Yağmur altında yapılan mitingin ardından yürüyüşe geçen protestocular, şehitlikte gösterilerini sona erdirdi. Taksiciler terörü, araçlarına siyah kurdele ve Türk bayrağı asarak protesto etti.
Adana: Beyazevler Mahallesi'ndeki Hacı Ahmet Atıl Lisesi ile Toros Mahallesi'ndeki Çukurova Elektrik Meslek Lisesi öğrencileri sabah saatlerinde okul önünde toplanıp, ellerinde bayraklarla yürüyüş yapıp, terörü lanetledi. Polisin 'Okulunuza dönün' uyarılarına aldırmayan grup, yürümeye devam etti. Bu sırada trafikte araç içinde beklemekten sıkılanlar da korna çalarak öğrencilere destek verdi. Kısa süreli oturma eylemi yapan liseliler daha sonra okullarına döndü. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde öğrenci ve öğretim üyeleri Bahçelievler Kampüsü'nden Atatürk Anıtı'na kadar yürüyüp, PKK terörünü lanetledi.
Mersin: Lise öğrencilerinin oluşturduğu grup, ellerinde Türk bayrakları ile Atatürk Evi önünde toplandı. Sloganlar atarak PKK'ya tepki gösteren gruptakiler, daha sonra dağıldı.Grupta bulunan bir öğrencinin elindeki "Kürt, Türk aynı sıralarda oturmaktan memnunuz" yazılı pankart dikkati çekti.
Afyonkarahisar: Öğrenciler, gruplar halinde valilik binası
önündeki Anıt Park'ta toplarak, PKK aleyhine sloganlar attı. Afyonkarahisar'da öğrenim gören öğrencilerin tamamına yakınının katıldığı protesto yürüşüşüne, 'yoğun katılım nedeniyle' Ordu Bulvarı, Kurtuluş Caddesi, Ambar Yolu ile Hükümet Meydanı'ndaki yollar bir süre trafiğe kapatıldı.
Düzce: Endüstri Meslek Lisesi'nden yaklaşık 100 öğrenci, 'Düzce savaşa hazır', 'Kedini değil, seni teslim almaya geliyoruz Barzani köpeği' yazılı pankartlarla yürüyüp slogan attı. (Radikal, dha, aa)