Gençlerden 'zamma hayır' eylemi

Gençlerden 'zamma hayır' eylemi
Gençlerden 'zamma hayır' eylemi
Genç-Sen üyesi bir grup Taksim'de toplanarak ulaşıma yapılan zamları protesto etti

Taner YENER-Hasan ÖRNEKOĞLU

BEYOĞLU'nda toplanan GENÇ-SEN üyesi bir grup, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nce başta metrobüs olmak üzere İETT ve halk otobüslerinin taşıma ücretlerine yapılan son zamları protesto etti. "Barınamıyoruz, ulaşamıyoruz, okuyamıyoruz, YÖK’e karşı yürüyoruz" şeklinde slogan atan grup, ulaşıma yapılan zamların geri alınmasını istedi.
Taksim Meydanı'nda toplanan öğrencilerden oluşan 30 GENÇ-SEN üyesi, ulaşıma yapılan zamlarının geri çekilmesini istedi. Hep bir ağızdan "ulaşamıyoruz" diye bağıran grup adına yapılan açıklamada, "14 kasım günü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre metrobüs kullanan bütün öğrenciler artık 1 TL, bütün yetişkinler ise 2 TL ödeyecek. Öğrenciler, şu kaçınılmaz bir gerçektir ki devlet, her gün bizi ve halkı yıldıracak politikalar izleyecek, bu politikaları destekler nitelikte uygulamalara gidecektir" denildi.
Üniversite harçlarının da kaldırılmasını isteyen öğrenciler, memur maaşlarına yapılan zammı da eleştirdi. Grup basın açıklamasının ardından sloganlar atarak dağıldı. (dha)


    ETİKETLER:

    Metrobüs