Gençlik Bayramı'nda kortejle uğurlanacak

Gençlik Bayramı'nda kortejle uğurlanacak
Gençlik Bayramı'nda kortejle uğurlanacak

fotoğraf: SALiH ZEKi FAZLIOğLU / aa

Burslu kızın babası Kars’tan geldi Saylan’ın öldüğü hastanenin önünde kızı ÇYDD bursuyla okuyan baba da vardı. Nevruz Kuyumcu kızının isteği üzerine Saylan’ı hastanede ziyaret etmek için Kars’tan gelmişti.

İSTANBUL - ÇYDD Genel Başkanı Türkan Saylan bugün Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde yapılacak anma töreni ve Teşvikiye Camii’nde ikindi vakti kılınacak cenaze namazından sonra toprağa verilecek. 

Teşvikiye’den Zincirlikuyu’ya 
Saylan için ilk tören saat 14.00’te Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde. Buradaki anmanın ardından Teşvikiye Camii’ne yürüyüş yapılacak. Saylan’ın cenazesi, ikindi namazının ardından kılınacak cenaze namazından sonra Halaskargazi ve Büyükdere Caddesi üzerinden kortej eşliğinde Zincirlikuyu Mezarlığı’na yürünerek götürülecek. ÇYDD Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Aysel Çelikel, törene ilişkin, “Hiçbir siyasi boyutu olmayacak, sadece halkın sevgisine dayalı tören gerçekleştirilecek. Hoca çok teferruatlı işleri sevmezdi. Bu yüzden bir saatlik bir tören yapacağız. Birkaç kişi konuşacak. Her gelen konuşamayacak. Bunları da tespit ettik” dedi. (Radikal)