Genel müdür eve iş değil, işçi getirmiş!

Genel müdür eve iş değil, işçi getirmiş!
Genel müdür eve iş değil, işçi getirmiş!
Kamu Görevlileri Etik Kurulu, 'temizlik firmasının bazı elemanlarını mesai saatleri içerisinde evine gönderip temizlik yaptırdığı' belirtilen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürü Erdal Gülderen'in, etik kurul ilkelerine aykırı davrandığına, idari yargı yolu açık olmak üzere karar verdi.


Mehmet Yılmaz 2007 yılında Genel Müdür Erdal Gülderen’den şikâyetçi oldu. Dilekçesinde ‘2007 yılı Haziran ayında, hafta içinde Gülderen’in temizlik işçilerini makam aracıyla evine götürerek temizlik yaptırttığını’ iddia etti.
İddiaları inceleyen Etik Kurul’un kararında işçilerin mesai saati içinde Gülderen’in özel işinde çalıştırıldığını belirledi. Kurulun kararında ‘Kamu kurumlarında yönetici olan kişilerin mevzuata aykırı olarak kendileri için hizmet, imkân talep edemeyeceği’ ve ‘kamu araçlarını özel işleri için kullanamayacağı’ belirtildi. Kararda ‘Gülderen’in etik kurul ilkelerine aykırı davrandığına idari yargı yolu açık olmak üzere oy çokluğuyla karar verilmiştir” denildi. Güldener savunmasında evinde badana yapıldığını ve eşinin ameliyat olması nedeniyle boya işlerinin başında duramadığını, şoförünün kendisinden habersiz olarak temizlik işçilerini evine götürdüğünü söylemişti.

Uyarı almıştı
Konuyla ilgili iki müfettiş görevlendiren Bakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığı’nın Bakan ‘olur’lu inceleme raporunda, “Gülderen hakkında, bu defaya mahsus olmak üzere disiplin tertibinden işlem yapılmasına gerek bulunmadığı, daha dikkatli olması için yazılı şekilde uyarılmasının uygun olacağı” belirtilmişti. (Radikal)


  http://www.radikal.com.tr/9409709409704

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ASLINDA TÜM KAMU YÖNETİCİLERİ, HATTA MEMURLAR BİLE... - yok3

  Bir etik kurulu testinden geçirilmeli. Bakalım kimler havluyu, kağıdı, kalemi, silgiyi, mürekkebi, vb vb vb 'ni eve götürüyor. Kimler servis aracını özel işlerinde kullanıyor. Kimler, ihale vb yollarla iş yaptırdıkları firmalara, aynı zamanda kendi evlerinin çelik kapısını taktırıyor, kendi evine de mazot yıktırıyor, bir duşa kabin de kendi evine...(!) Bir incelense acaba sayı kaç olur?

  Utanmazlık diz boyu - generalduncan

  Sanırım daha dikkatli olması konusunda aldığı uyarı bu işleri daha gizli saklı yapması anlamına geliyor. Yani demişler ki, "Bak abilerine, ne güzel kimseye duyurmadan yediler içtiler, bu ülkenin mallarını silip süpürdüler, sen de onlar gibi çaktırmadan yap, böyle aleni yapma"... Hayır, adamın daha iğrenç yanı makamını süistimal etmesinden daha kötü olarak üstüne bir de yalan söylemesi. Şöförü götürmüşmüş işçileri evine... Biz de yedik, değil mi?

  TEMİZLĞİNİ YAPTIRACAK GELİRİ YOKMUYMUŞ - soguksulu

  Her zaman şu sözü duyarım : " üzüm üzüme baka bak siyahlamış." Peki kardeşim.Bahsttiğin siyah üzüm olsa gerek.Neden beyaz üzümden bahsetmiyoruz.Bu ülke beyaz üzüm yetiştirmiyormu ?

  Bitmez - poetic

  İşçiye yazık olmuş. O ev temizle temizle bitmez.