Genel müdürün Facebook yorumu istifa getirdi

Genel müdürün Facebook yorumu istifa getirdi
Genel müdürün Facebook yorumu istifa getirdi
İddiaya göre, AKKİM Kimya Sanayi Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Fatih Tanverdi'nin istifasına Facebook hesabında Başbakan Erdoğan'a hakaret içeren paylaşımı neden oldu.

Mehmet Fatih Tanverdi’nin istifa haberi Akkök Şirketler Grubu tarafından yazılı açıklama ile duyuruldu. Şirketten yapılan ve Tanverdi’nin sosyal medyadaki paylaşımından da söz edilen açıklamada şöyle denildi:

"Grup şirketlerimizden Ak-Kim Kimya Sanayi Ticaret A.Ş.’de 2010 yılından itibaren Genel Müdürlük görevini sürdüren Mehmet Fatih Tanverdi, bugün (02.08.2013) itibariyle yönetimimize istifasını sunmuş, istifası yönetimimiz tarafından kabul edilmiştir. Tanverdi, Akkim Kimya Sanayi Ticaret A.Ş.’deki görevinden ayrılmıştır. Mehmet Fatih Tanverdi tarafından sosyal medyada paylaşıldığı iddia edilen görüşler, şahsi görüşleri olup hiçbir şekilde Akkök Şirketler Grubu’nun görüşlerini yansıtmamaktadır."

AK PARTİLİ MİLLETVEKİLİ DEVREYE GİRMİŞ
Ak Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun de düzenlediği basın toplantısında Ak-kim Genel Müdürü Fatih Tanverdi’nin Facebook hesabında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aleyhine ’haddini aşan sözler yazdığını’ söyledi. Konuyu hemen Ak Parti Genel Merkezi’ne ve Başbakan Erdoğan ’a iletildiğini belirten Temel Coşkun, bir yandan da Akkök Şirketler Grubu telmasa geçtiğini anlattı. Coşkun, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ali Dinçkök Bey ile de görüştük. Onlar beni aradı. Vardığımız kanaat; böyle bir hesabın doğru olduğu, hesaptan habere söz konusu olan paylaşımın yapıldığı görüldü. Orada yazılanları biliyorsunuz. Orada paylaşılanlar sıradan bir insanın bile paylaşmaması gerektiği görüşler. Hele de bir kurumun başında olan, sorumluluk taşıyan birisinin bu tür ifadeler kullanması kabul edilebilir bir şey değil, üzücü, çirkin bir şey."


Hürriyet


  http://www.radikal.com.tr/114469311446932

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Olay, devenin durumuna benziyor. hiç bir tarafı doğru değil - hamzaakyol

  Haberde neyi eleştireceğime karar vermekte zorlandım. hükümetin ve akp'nin, erdoğana hakaret edeni takip etmekten memleket meselelerine fırsat bulamamalarını mı? Düşüncelerinden dolayı bir insanın ekmeğiyle oynanmasını mı? Muhalefet üzerine uygulanan şiddeti mi? yoksa işi milletvekilliği olan bir adamın, milletvekilliğinden maaş alıp, milletvekilliğinin imkanlarından yararlanıp, Erdoğan'ın "hakaretleri takip memuru" olmasını mı?

  Bu AKP'liler Türkiye'yi Mısır durumuna düşürecekler. - adizioglu

  Anladık sizin için demokrasi işi binince inilecek vagon ama bunu çağımızda yapamazsınız, biraz demokrasi öğrenin, bu iş böyle olmaz, AKP'yi eleştiren gazeteci, yönetici ise işten attır, halk isa üzerine polis gönder, asker ise delil uydur içeri attır, firma ise maliyeci gönder. Adam sizi sevmez eleştirir ama fabrikasını iyi yönetiyordur, işten atılmasının politik görüşü ile ilgilisi olmaması lazım. AKP'lile Türkiye'yide Mısır durumuna düşürmek istemiyorsanız demokrasiyi öğrenin ve uygulayın, bu cağda ümmet filan kuramazsınız, hayalleri bırakın. Rahat battı size.