Genelevde çalışmak için 2000 erkek başvurdu

Genelevde çalışmak için 2000 erkek başvurdu
Genelevde çalışmak için 2000 erkek başvurdu
Şefkat-Der "Erkek Genelevi" için kendilerine 1 haftada 2 bin kişinin başvurduğunu açıkladı

İSTANBUL - Kadınların köle gibi çalıştırıldığı belirten dernek "erkek genelevi de açılsın" çağrısı yapmıştı. Şefkat-Der bugün yaptığı açıklamada, kendileriyle 1 hafta içinde 2 bin erkeğin temasa geçtiğini kaydedildi.
Yapılan açıklamada, email ve telefonla irtibata geçen erkeklerin en çok sorduğu sorular ise şu şekilde belirtildi:
“İşsizim,çok zor durumdayım,ben de erkek genelevinde çalışabilirmiyim,bunun için nereye başvurmam gerekiyor"
“Erkekler de kadınlar gibi vesika mı çıkaracak"
“Genelevden çıkmak istediğim zaman istediğim zaman çıkabiliyor muyum"
“Erkek genelevinde vizite ücreti ne kadar olur,patronun payı,devletin vergisi ne kadar olur bana ne kadar kalır,emekli olabilmek için kaç yıl çalışmam gerekir"
“Erkek genelevinde güvenlik olacak mı,namus cinayetine maruz kalabilir miyim"
“Genelev yaşamını bırakmak istediğim zaman ,rahatça bırakabilir miyim,genelev mafyasının bir baskısı olur mu?"
“Evli erkekler de genelevde çalışabilir mi?"
“Vesikalı genelev erkeği olmak çocuklarımın hayatını nasıl etkiler,çocuklarımın bazı özel mesleklere girmesinde vesikam olumsuz etki yapar mı? (dha)


  http://www.radikal.com.tr/1125403112540311

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  O kadarda basit değil - Ukelaa

  Ünlü bir belgesel kanalında izlediğim bir programda dünyada hayat kadınlarının durumu ele alınıyordu . Zorla çalıştırılanlarda tam istenildiği gibi bol bol ağlak yapıcak malzeme vardı . Ancak Avusturalya gibi elişmiş ülkelerde yılda 150 bin dolara yaklaşan gelirlerle çaşışan , günde 10 kişiye yakın insanla yatan , üniversite mezunu kadınlara neden bu işi yapıyorsunuz diye sorulunca durum çok fena değişiyor . Toplumda direkt yada endiekt et pazarlanmasının temel suçlusu alıcılar değil bu işten gayet güzel nemalanan kadınlar , ve cinseyitini erkeklerin zaafı karşısında kullanmak tarih boyunca kadınların vazgeçemediği bir yöntem . Tüm toplumlar bunu engellemek yada sınırlandırmak için çabalamışlar ama kadınlar genelde genede bir yolunu bulmuş . Olayın sadece talep tarafına bakarak kendi kendimizi kandırmak aslında bir manada bir günah keçisi bularak sistemin işleyişini desteklemekten öte birşey değil .

  süper bir kampanya - Aldebraan

  Bu haberi okuduğunuzda ne düşündünüz? Kendinizi genelevde çalışan bir insanın yerine koyabildiniz mi? Genelevde çalışan kişinin erkek olması ihtimali sanki sorulan sorularda bir farklılık yaratmış diye düşündünüz belki. Yorumcuların çoğu zaten durumu geçim sıkıntısıyla ya da aşırı cinsel açlıkla ilişkilendirmiş. Peki genelevde çalışan kadınlar geçim sıkıntısı yüzünden ve işsizlikten bu işi yapmıyorlar mı? Bence Şefkat-Der böyle bir kampanya yürüterek bence çok iyi yapmış.

  ERKEK GENELEVİ.. - Düzgün Baba

  Merak ediyorum , bu "işyeri" "müşteri " bulabilecek mi ? Bizim ülkede hangi hanım gidip bahsedilen işyerine rahatça girip çıkabilecek ? Erkek genelevi açmakla bu sistem düzelmez. Biraz fantezi bir haber olmuş.

  Yanlış adres. - citizen

  Şefkat-Der açıp, işletecek değil ya genelevi. Gidin iç işleri bakanlığına filan sorun siz . Çalışma şartları ne olacak, can güvenliğiniz olacak mı v.s. Açmaya niyetleri varsa en doğru cevap onlardan gelir. Ama öyle birşey olsa bile siz gene de o genelevde çalışmayı düşünmeyin bile . Kendi akrabaları, yakınları düşünceler olumlu ise çoktan "söz" almışlardır bile orada çalışmak üzere.

  ... - AENCÜ

  Söz konusu cinsellik olunca erkekler kadar kendisine yabancılaşan yoktur herhalde. O kadar ki bir hayvanı bile bir seks objesi olarak görebilenler var. Bazı erkekler heteroseksüel olmasına rağmen sırf cinsel ihtiyacını gidermek için hemcinslerini bile seks objesi olarak görürler. Aslında her erkeğin gizli homoseksüel olduğu düşüncesi büyük ölçüde doğrudur. Erkek genelevi açılsa bile oraya kadınlardan çok erkekler gitmek isterse hiç şaşırmam.

  ... - AENCÜ

  Bazı arkadaşlar yorum yapmış, işsizlikten dolayı bu kadar çok kişi başvurmuştur diye. Katılıyorum size ama bazı çelişkiler de var. Bundan şu sonucu mu çıkarmalıyız: Aslında hiçbir erkek fahişe değildir, ama mecbur kalmışlar, yoksa hiçbir erkek bedenini satmaz..Hemcinslerimize fahişeliği yakıştıramıyoruz açık konuşalım. Evet kadınlar da mecbur kaldıkları için bu işi yapıyorlar ama hiç düşünmeden fahişe etiketini yapıştırabiliyoruz. Onlar "kötü kadın"dırlar, dışlanmaları, aşağılanmaları gerek. Ama söz konusu erkek olunca daha genelev açılmadan savunmaya başlıyoruz, işsizlik vs. Belki başka iş yapabilecekken bu işi yapmayı tercih edenler de vardır

  normal degilmi? - Secret Garden

  bugun ilan verin kanalizasyon temizleme isinde veya yerin 5 kilometre altinda calisacak eleman araniyor diye yazin.yaninada not:ssk yok prim yok ogle yemegi haric digerleri size ait deyin.ve maas ise 750 tl deyin.bakin bakalim kac bin kisi bas vuracak.ortalik issizlikten kivriliyo baska sey aramayalim.