Genelkurmay: 11 nokta imha edildi, 15 PKK'lının cesedi bulundu

Genelkurmay: 11 nokta imha edildi, 15 PKK'lının cesedi bulundu
Genelkurmay: 11 nokta imha edildi, 15 PKK'lının cesedi bulundu
Genelkurmay Başkanlığından, Irak'ın kuzeyi, Metina bölgesinde 11 ayrı noktadaki PKK'lılara ait sığınak, barınak ve malzeme depolarının hava harekatı sonucunda imha edildiğini bildirdi. TSK ayrıca 15 PKK'lının cesedinin bulunduğunu duyurdu.

RADİKAL - Genelkurmay Başkanlığının internet sayfasında önemli yurt içi olaylara ilişkin bilgi verildi.
     
Buna göre, dün Irak'ın kuzeyi, Metina bölgesinde 11 ayrı noktadaki PKK 'lılara ait sığınak, barınak ve malzeme depoları hava harekatıyla imha edildi.
     
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Giresun'un Güce ilçesinde jandarma komutanlığına bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı yapıldı. Karakol yakınındaki düğün evinde bulunan 4 sivil vatandaş hafif şekilde yaralandı.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde icra edilen arazi arama ve tarama faaliyetinde 15 bölücü terör örgütü mensubu terörist cesedi ile birlikte, 2 adet M-16 piyade tüfeği, 5 adet AK-47 piyade tüfeği, 1 adet biksi makineli tüfek ve 2 adet RPG-7 roketatar silahı ele geçirildi.
     
Şırnak'ın Uludere ilçesinde icra edilen arazi arama ve tarama faaliyeti esnasında bulunan 1 adet tuzaklanmış el yapımı patlayıcı ve 1 adet el bombası imha edildi.
     
Tunceli'de icra edilen operasyonda, bölücü terör örgütü mensubu teröristlere ait 2 adet piyade tüfeği, 2 adet dolu piyade tüfeği şarjörü, 1 adet el bombası, 1 adet el telsizi, 1 adet el dürbünü, 1 adet gece görüş gözlüğü, çok sayıda muhtelif yaşam malzemesi ve örgüte ait çeşitli dokümanlar ele geçirildi.
     
Bölücü terör örgütünden kaçan Mardin'in Nusaybin ilçesinde 1, Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçende 1, Şırnak'ın Uludere'de 2 ve Erzurum'un Hınıs ilçesinde 1 olmak üzere toplam 5 terörist silahsız ve teçhizatsız olarak güvenlik güçlerine teslim oldu. (AA)