Genelkurmay: 17 terörist etkisiz hale getirildi

Genelkurmay: 17 terörist etkisiz hale getirildi
Genelkurmay: 17 terörist etkisiz hale getirildi
Genelkurmay Başkanlığı'ndan, Hakkari'deki operasyon kapsamında dün yapılan hava harekatında 17 PKK'lının etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı Hakkari'deki operasyona ilişkin açıklama yaptı. İternet sitesinden yapılan açıklamada şunlar dile getirildi: "Hakkari'de devam eden operasyon kapsamında dün hava harekatı gerçekleştirildi. Bunun sonucunda bölücü Terör örgütü mensubu 17 terörist etkisiz hale getirildi, üç mağara, bir cephanelik ve mevziler imha edildi. Bölgedeki arazi aramasında bir RPG-7 ile buna ait 7 mühimmat, 900 uçaksavar mühimmatı, 409 doçka mühimmatı, 242 Kalaşnikof mühimmatı ile çok sayıda patlayıcı, örgütsel doküman ve yaşam malzemesi ele geçirildi."

Erzurum'daki operasyonda ise iki ayrı sığınakta PKK 'lılara ait telsiz, 110 biksi ve 50 tabanca mühimmatı, bir el bombası ile çeşitli malzemeler ele geçirildiği belirtilen açıklamada, Şırnak'ta da bir el bombası, iki mayın, 970 kilogram amonyum nitrat, 22 kilogram dinamit lokumu, 7 tüp ve 11 el yapımı patlayıcı ele geçirdiği duyuruldu.  

TSK'dan yapılan açıklamada "Siirt'te bölücü terör örgütü mensuplarınca kullanıldığı tespit edilen sığınak ve silah mevzileri ise hava harekatıyla imha edildi. Öte yandan Tunceli'nin Ovacık ilçesinde terör örgütüne yönelik 16 Eylül 'de yapılan hava harekatında etkisiz hale getirilen 6 teröristin cesedi 9 Ekim'de bulundu" denildi.

AA