Genelkurmay Anneler Gününüzü kutlar...

Alışverişe çağıran reklam bombardımanıyla, annelerini 'tek taş'la olamasa da bir çiçekle kucaklayan çocuklarıyla, uzaktaki evlattan gelen bir telefonla mutlu olan anneleriyle, bir Anneler Günü daha geçti.

ANKARA - Alışverişe çağıran reklam bombardımanıyla, annelerini 'tek taş'la olamasa da bir çiçekle kucaklayan çocuklarıyla, uzaktaki evlattan gelen bir telefonla mutlu olan anneleriyle, bir Anneler Günü daha geçti. Anneler Günü'nde, Genelkurmay Başkanlığı da 'annelerini' unutmadı.
Önemli gün ve haftaları afişlerle kutlayan Genelkurmay Başkanlığı, Anneler Günü için de internet sitesinde iki afiş yayımladı. 'Siz Her Şeye Değersiniz' başlıklı ilk afişte, annesine el sallayan bir asker görülürken, 'Hep Yanımızdasınız' başlıklı ikinci çalışmada cüzdanında taşıdığı annesinin fotoğrafına bakan bir asker var.
Büyükanıt: Gözyaşınız dinmedi
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt da yayımladığı mesajda şehit annelerine şöyle seslendi: "Şehitlerimizin aziz anneleri; biliyoruz, yüreğiniz yaralı ve gözyaşlarınız hiç dinmedi. Bilmenizi isteriz ki sizler, bu ülkenin varlığı ve birliği için gözünü kırpmadan canını vermiş yiğit evlatlarımızın emanetlerisiniz. TSK olarak daima yanınızda olacağımızdan hiç kuşkunuz olmasın."
Orgeneral Büyükanıt, 'dün Mete'leri, Alparslan'ları, Fatih'leri, Mustafa Kemal Atatürk'leri yetiştiren Türk analarının, bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığını koruyacak, onun temel değerlerine sahip çıkacak ve bitmek tükenmek bilmeyen bir sevgiyle ona bağlanıp gelişmesi için mücadele edecek yeni nesiller yetiştireceğinden hiç şüphesi olmadığını' belirtti. Anneler Günü'nde şehitlikler de duygulu anlara sahne oldu.
Sezer: Yüce varlıklarımız
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer de Anneler Günü mesajında şöyle dedi:
"Annelerimizin yaşamını kolaylaştırmak, yalnızca gereksinim duyduklarında değil, her zaman yanlarında olmak, onları sevmek ve emeklerinin boşa gitmediğini gösterecek bir yaşam biçimini benimsemek, hepimize düşen en büyük sorumluluktur. Yaşam deneyimleriyle yolumuzu aydınlatan, dünyayı, insanları ve yaşamı sevmeyi öğreten, geleceğe umutla bakmamızı sağlayan, bizleri güçlü kılan yüce varlıklarımız annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor, esenlikler diliyorum."