Genelkurmay: Astsubayı IŞİD'in kaçırdığına dair net bilgi yok

Genelkurmay: Astsubayı IŞİD'in kaçırdığına dair net bilgi yok
Genelkurmay: Astsubayı IŞİD'in kaçırdığına dair net bilgi yok
Cumartesi günü, sınırdan kaçak geçişlere engel olmak isterken Suriye tarafına geçen ve kendisinden bir daha haber alınamayan astsubayla ilgili olarak Genelkurmay'dan açıklama geldi.

RADİKAL – Kilis’te kaçak geçişleri engellemek isterken sınırı geçtikten sonra bir daha kendisinden 5 gündür haber alınamayan Kilis Öncü Hudut Karakol Komutanlığı'nda görevli astsubay Özgür Ö. ile ilgili Genelkurmay'dan açıklama geldi.

Kaybolan astsubayla ilgili olarak CNN Türk televizyonunun sorularını yanıtlayan Genelkurmay Başkanlığı, "IŞİD'in kaçırdığına dair net bir bilgi yok" dedi.

Astsubay Özgür Ö.'den haber alınamadığını, tahkikatın çok yönlü devam ettiğini belirten Genelkurmay, " MİT de dahil tüm kurumlar fedakarlıkla çalışmalarını sürdürüyor" dedi.

Genelkurmay Başkanlığı, özel kuvvetler ya da başka bir birliğin sınır ötesi operasyon yapmadığını da açıkladı.

Astsubayın nasıl kaybolduğu ise belirsizliğini koruyor. Genelkurmay Başkanlığı IŞİD'in kaçırdığına dair net bilgi bulunmadığını söyledi.


  http://www.radikal.com.tr/126519812651981

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - user1130648

  İşte Assubayın orduda yeri. Subay olunca " şerefli subayımız", Assubay olunca "assubayı" kim kaçırdı belli değil. Sanki o assubay Moskof askeri!