Genelkurmay Başkanı Akar: Bu nezaket değil...

Genelkurmay Başkanı Akar: Bu nezaket değil...
Genelkurmay Başkanı Akar: Bu nezaket değil...
Emekli olan Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'e "Devlet Şeref Madalyası" verilen törende ilginç bir olay yaşandı.

RADİKAL - Cumhuriyet gazetesi muhabiri Sertaç Eş’in anlatımına göre, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’e “Devlet Şeref Madalyası” verilen tören sonunda katılımcılar topluca resepsiyon verilecek salona geçerken, yeni Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk ile konuşarak yürüyordu. Bu sırada ağzından, “Bu yaptığı nezaket değil” sözleri döküldü. Akar’ın kimden nezaket için yakındığı öğrenilemedi. Törende Necdet Özel’in, konuşmasının hiçbir bölümünde görevi devredeceği Orgeneral Hulusi Akar’dan söz etmemesi dikkat çekti.

Törenden bir ilginç not da Necdet Özel’in Mareşal Fevzi Çakmak’tan söz etmesi... Özel, 23 yıl Genelkurmay Başkanlığı yapan Çakmak için “Mesleğimin en üst rütbesine ve rahmetli Fevzi Çakmak Paşamın makamına ulaşarak şanlı ve şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri ’ne emir, komuta ettim. Bahtiyarım, mutluyum” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/141443314144331

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Fevzi Çakmak Paşa...Necdet Özel.....Balçovalı - user928332

  Rahmetli Fevzi Çakmak paşa ,İstiklal harbi başkumandanlık meydan savaşındaki büyük başarısı nedeniyle bizzat Mustafa Kemal paşanın teklifi üzerine TBMM tarafından ve meydan muharebesi kazanıldığı için Mareşalliğe terfi etmiştir.Sayın Özel kendisini kiminle mukayese ettiğinin farkında mı ? Mareşal Çakmak, Atatürk' suikast davasında tutuklanan askerlerine sahip çıkmış onların bu işe bulaşmadıklarını ispat için gerekli araştırmaları yaptırmıştır. Sayın Özel Ergenekon ve Balyoz davalarında ne yaptı ? açıklasında öğrenelim.