Genelkurmay Başkanı Özel'in babası toprağa verildi

Genelkurmay Başkanı Özel'in babası toprağa verildi
Genelkurmay Başkanı Özel'in babası toprağa verildi
Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'in vefat eden babası Seyfettin Özel toprağa verildi. Törene devletin zirvesi katılırken emekli genelkurmay başkanı Işık Koşaner'in kuvvet komutanları ile görüşmemesi dikkat çekti.

ANKARA - Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in vefat eden babası emekli Albay Seyfettin Özel, Kocatepe Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Cenaze töreni öncesi Özel ve ailesi taziyeleri kabul etti.
Tedavi gördüğü GATA'da hastanede yaşamını yitiren Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in babası emekli Albay Seyfettin Özel için Kocatepe Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Yargıtay Başkanı Ali Alkan, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Ali Babacan ve Beşir Atalay, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , emekli Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner, kuvvet komutanları, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin ve çok sayıda kişi katıldı.
Taziyeleri kabul eden Orgeneral Özel, daha sonra cenaze törenine katılan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte öğle namazını kılmak için camiye gitti. 
Törende 2011 yılında emekliliğini isteyerek görevden ayrılan eski genelkurmay başkanlarından Işık Koşaner'in kuvvet komutanları ile görüşmemesi ise dikkat çekti. Orgeneral Özel cenaze töreninde sivil kıyafetleriyle katıldı. Öğle namazının ardından Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, cenaze namazını kıldırdı. Kılınan cenaze namazının ardından Seyfettin Özel, Cebeci Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi. (Ümit KOZAN-Tahsin GÜNER/DHA)