Genelkurmay Başkanı'ndan bir ilk

Genelkurmay Başkanı'ndan bir ilk
Genelkurmay Başkanı'ndan bir ilk
Cumhurbaşkanı Gül'ün Ürdün Kralı onuruna Çankaya Köşkü'nde verdiği akşam yemeğine, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel eşiyle katılarak bir ilki gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye ’ye resmi ziyarette bulunan Ürdün Kralı 2’nci Abdullah onuruna Çankaya Köşkü’nde akşam yemeği verdi.

Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül ile Kral Abdullah ve eşi Kraliçe Rania, davetlileri Büyük Resepsiyon Salonu’nun girişinde karşıladı.

Yemeğe Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, eşi Neriman Kamuran Özel ile katıldı. Özel, Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı seçildikten sonra Harünisa Gül ile verdiği resmi yemeğe, eşiyle katılan ilk genelkurmay başkanı oldu.

Yemeğe, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve eşi, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve eşi, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve eşi, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, aralarında Bülent Eczacıbaşı'nın da bulunduğu iş adamları ve çok sayıda Ürdünlü iş adamı ile diğer davetliler katıldı.

DHA - Görkem DERVİŞ


  http://www.radikal.com.tr/112404111240414

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tarih Bu Görüntüleri Arşivledi - Hayal Denizi03

  Tarih Ürdün Kıralı'nın eşi ile Türkiye Cumhurbaşkanı'nın eşinin resmini arşivledi. Mutlaka Hakkında çok şey yazacak! Atatürk'ün Devrimlerini yok etmek için onun koltuğuna sığınanları elbette tarih kriterleri ile değerlendirecek.

  ürdün - ibrahimbaytak

  MÜSLÜMAN ÜRDÜN KRALİÇESİNİN BAŞI AÇIK. Müslüman ülkelerden ŞERİAT HUKUKU ile yönetilenler dışında bütün ülkelerde kadınların başı açık. Hatta ŞERİAT ile yönetilen ülkelerin bir çoğunda TÜRBAN, ÇARŞAF yok. kadınlar başlarını örtüyor ama saçları görünüyor. Laik devlet olan TÜRKİYE'DE kadınlar baş örtüsü - türbana özgürlük diye istiyorlar.

  Bak üf olmadı - sasdi

  Yıllardır it, ötele, görme, kork, korkut... Bak üf olmadı gördünüz mü? Bak Kürt amca ile teyze de oradalar. Onlara da dokun... Hadi canım...

  ilkler - sakar47

  devletin başı (aynı zamanda başkomutan) ziyafet veriyor genelkurmay başkanını davet ediyor tabiki gelmek zorundadır