Genelkurmay Başkanı'ndan bir ilk

Genelkurmay Başkanı'ndan bir ilk
Genelkurmay Başkanı'ndan bir ilk
Cumhurbaşkanı Gül'ün Ürdün Kralı onuruna Çankaya Köşkü'nde verdiği akşam yemeğine, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel eşiyle katılarak bir ilki gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye ’ye resmi ziyarette bulunan Ürdün Kralı 2’nci Abdullah onuruna Çankaya Köşkü’nde akşam yemeği verdi.

Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül ile Kral Abdullah ve eşi Kraliçe Rania, davetlileri Büyük Resepsiyon Salonu’nun girişinde karşıladı.

Yemeğe Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, eşi Neriman Kamuran Özel ile katıldı. Özel, Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı seçildikten sonra Harünisa Gül ile verdiği resmi yemeğe, eşiyle katılan ilk genelkurmay başkanı oldu.

Yemeğe, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve eşi, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve eşi, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve eşi, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, aralarında Bülent Eczacıbaşı'nın da bulunduğu iş adamları ve çok sayıda Ürdünlü iş adamı ile diğer davetliler katıldı.

DHA - Görkem DERVİŞ