Genelkurmay Başkanlığı Hakkari'de 5 PKK'lının öldürüldüğünü açıkladı

Genelkurmay Başkanlığı Hakkari'de 5 PKK'lının öldürüldüğünü açıkladı
Genelkurmay Başkanlığı Hakkari'de 5 PKK'lının öldürüldüğünü açıkladı
Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Kamışlı Köyü'nde, yola el yapımı patlayıcı düzeneği yerleştirdiği belirtilen 5 PKK'nının etkisiz hale getirildiği açıklandı.

Genelkurmay Başkanlığı, önemli yurt içi olaylara ilişkin, internet sitesi aracılığıyla açıklama yaptı.Hakkari'de yola patlayıcı düzeneği yerleştirmek isteyen 5 PKK 'lının öldürüldüğünün dile getirildiği Genelkurmay Başkanlığı açıklamasında şunlar dile getirildi:

Hakkâri'nin Yüksekova ilçesi Kamışlı Köyü'nde, yola El Yapımı Patlayıcı düzeneği yerleştirmekte olan, Bölücü Terör örgütü mensubu beş terörist, yapılan operasyon sonucunda etkisiz hale getirilmiştir. Buna göre, Yüksekova ilçesi Kamışlı köyünde, yola el yapımı patlayıcı düzeneği yerleştiren, bölücü terör örgütü mensubu 5 terörist, operasyon sonucunda ölü ele geçirildi. Bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce, Şırnak'ın Uludere ilçesi, Karaçalı bölgesindeki emniyet unsurlarına uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunuldu. İlgili angajman kuralı ve meşru müdafaa kapsamında saldırıya karşılık verilmesi üzerine terörist ateşleri sona ererken, bölgede yapılan aramada, iki el yapımı patlayıcı düzeneği bulundu. Patlayıcılar yerinde imha edildi.

Iğdır'ın merkez Korhan köyünde bir grup terörist tarafından Doğubayazıt karayolu trafiğe kapatılarak, bir LPG tankeri gasbedildi ve Suveren Jandarma Karakol Komutanlığı Nizamiyesi önünde el yapımı patlayıcı düzeneğiyle infilak ettirildi. Olayda, herhangi bir can kaybı meydana gelmedi.Bir grup terörist, Muş'un merkez Kızılağaç köyünde, Van-Elazığ seferini yapan yük treninin geçişi sırasında, demiryoluna döşenen el yapımı patlayıcıyı infilak ettirdi. Herhangi bir can kaybı ve yaralanmanın olmadığı olayda 4-5 vagonda hasar meydana geldi. Söz konusu tren, sekiz vagon ve 13 personeli ile Bingöl Kale İstasyonuna intikal ettirildi.
Bir grup terörist tarafından, Şırnak'ın merkez İkizce Köyü'nde, Şırnak-Cizre karayolunu yapan firmaya ait 28 araç yakıldı.Örgüt mensupları Batman'ın Sason ilçesi Karameşe köyü bölgesinde bulunan bir baz istasyonunu da patlayıcı maddeyle imha etti. Hasankeyf'e bağlı Kesmeköprü köyü bölgesinde de bir inşaat firmasına ait iki su tankeri teröristler tarafından yakıldı. Irak'ın kuzeyinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü mensubu 7 terörist, Silopi'de güvenlik güçlerine silahsız ve teçhizatsız teslim oldu, Mardin İl Jandarma Komutanlığınca da bir terörist silahsız ve teçhizatsız yakalandı.

AA