Genelkurmay: Dağlıca ve Irak Kuzeyi Avaşin-Basyan bölgesinde 16 hedefi vurduk

Genelkurmay: Dağlıca ve Irak Kuzeyi Avaşin-Basyan bölgesinde 16 hedefi vurduk
Genelkurmay: Dağlıca ve Irak Kuzeyi Avaşin-Basyan bölgesinde 16 hedefi vurduk
Genelkurmay Başkanlığı Dağlıca ve Irak Kuzeyi Avaşin-Basyan bölgesindeki 16 hedefin, hava harekatıyla imha edildiğini açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı, Dağlıca ve Irak Kuzeyi Avaşin-Basyan bölgesinde tespit edilen PKK'lılara ait mevzii, mağara, sığınak ve barınma alanlarına yönelik olarak icra edilen hava harekatı sonucunda toplam 16 hedefin imha edildiğini açıkladı. Açıklamada Hakkari Yüksekova'da  devam eden operasyonlarda 4 PKK'lının öldürüldüğü belirtildi. 

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şunlar dile getirildi: 

"Hakkari Yüksekova’da devam eden operasyonda, 4 PKK'lı terörist ölü olarak ele geçirildi. Bölgede yapılan aramada bir Biksi Makineli Tüfeği ve 250 adet Biksi Makineli Tüfeği fişeği, 3 Kaleşnikof Piyade Tüfeği, 2 el bombası, bir telsiz ve bir adet uyku tulumu bulundu. Hakkari Çukurca’da  PKK terör örgütünden kaçan 2 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.

MARDİN VE KARS'TA 13 KİŞİ GÖZALTANA ALINDI

Mardin Nusaybin’de 10, Kars Digor’da 3 olmak üzere toplam 13 kişi, PKK terör örgütüne  'Yardım ve Yataklık Yapmak' suçundan gözaltına alındı.

SARIKAMIŞ'TA SIĞINAKTA 150 KİLOGRAM EYP ELE GEÇİRİLDİ

Kars Sarıkamış’ta icra edilen operasyonda,  PKK terör örgütü tarafından kullanılan sığınakta; 2 büyük tüp ve 3 plastik bidon içerisinde yerleştirilmiş, patlamaya hazır vaziyette toplam 150 kilogram El Yapımı Patlayıcı, 6 adet elektrikli fünye, 4 top kablo (400 m), 1 adet akü, 5 adet büyük pil, bir çift araç plakası, muhtelif cins ve miktarda gıda, yaşam ve sağlık malzemesi ele geçirildi. Şırnak'ta 1, Batman Sason’da 1, Hakkari Şemdinli'de de 1 olmak üzere toplam 3 adet el yapımı patlayıcı, yapılan yol kontrol faaliyetleri esnasında bulunarak imha edildi."

DHA