Genelkurmay: Dağlıca'da PKK saldırdı, anında karşılık verildi

Genelkurmay: Dağlıca'da PKK saldırdı, anında karşılık verildi
Genelkurmay: Dağlıca'da PKK saldırdı, anında karşılık verildi
Genelkurmay Başkanlığı Dağlıca'da PKK tarafından askeri unsurlara bugün saat 13.25'te 3 adet havan atışı yapıldığını, bunun üzerine 155 mm Fırtına Obüsü ve 120 mm havanlarla karşılık verildiğini duyurdu. Genelkurmay ayrıca, 14.40'da makineli tüfeklerle askerlere ateş açıldığını açıkladı.

RADİKAL - Genelkurmay’ın internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından, 25 Mart 2015 saat 13.25’te Dağlıca / Yüksekova / Hakkâri Bölgesindeki unsurlarımıza yönelik üç adet havan atışı yapılmıştır.

Dağlıca’da bulunan havan tespit radarıyla belirlenen söz konusu havan atışlarının yapıldığı hedefler, 155 mm Fırtına Obüsü ve 120 mm havanlar ile derhal ateş altına alınmıştır.

Ayrıca, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından, 25 Mart 2015 saat 14.40’da Dağlıca Bölgesindeki unsurlarımıza Biksi makineli tüfekler ve Doçka uçaksavar makineli tüfekler ile ateş edilmek suretiyle silahlı saldırıda bulunulmuştur.

Yapılan terörist ateşlerine, bölgede bulunan unsurlarımız tarafından derhal ateşle karşılık verilmiştir."

DAĞLICA SALDIRILARI

Dağlıca, daha önce de saldırılara uğramıştı. 21 Ekim 2007 tarihinde gerçekleşen ve 200’e yakın PKK’lı tarafından yapılan saldırıda 12 asker şehit olurken, 16 asker de yaralanmıştı. 7 Mayıs 2010’da PKK’lılar ile çıkan çatışmada ise iki asker yaşamını yitirdi. 20 Haziran 2012’deki PKK’lıların açtığı ateşte, 8 asker şehit oldu, 16 asker de yaralandı."

Mardin kırsalında askeri operasyon

Genelkurmay Başkanı: PYD üzerinden PKK meşrulaştırılıyor

HDP'li Önder: Kürtlere kükreyenler ordunun başına çuval geçirildiğinde neden sustu