Genelkurmay: Dağlıca'da PKK saldırdı, anında karşılık verildi

Genelkurmay: Dağlıca'da PKK saldırdı, anında karşılık verildi
Genelkurmay: Dağlıca'da PKK saldırdı, anında karşılık verildi
Genelkurmay Başkanlığı Dağlıca'da PKK tarafından askeri unsurlara bugün saat 13.25'te 3 adet havan atışı yapıldığını, bunun üzerine 155 mm Fırtına Obüsü ve 120 mm havanlarla karşılık verildiğini duyurdu. Genelkurmay ayrıca, 14.40'da makineli tüfeklerle askerlere ateş açıldığını açıkladı.

RADİKAL - Genelkurmay’ın internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından, 25 Mart 2015 saat 13.25’te Dağlıca / Yüksekova / Hakkâri Bölgesindeki unsurlarımıza yönelik üç adet havan atışı yapılmıştır.

Dağlıca’da bulunan havan tespit radarıyla belirlenen söz konusu havan atışlarının yapıldığı hedefler, 155 mm Fırtına Obüsü ve 120 mm havanlar ile derhal ateş altına alınmıştır.

Ayrıca, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından, 25 Mart 2015 saat 14.40’da Dağlıca Bölgesindeki unsurlarımıza Biksi makineli tüfekler ve Doçka uçaksavar makineli tüfekler ile ateş edilmek suretiyle silahlı saldırıda bulunulmuştur.

Yapılan terörist ateşlerine, bölgede bulunan unsurlarımız tarafından derhal ateşle karşılık verilmiştir."

DAĞLICA SALDIRILARI

Dağlıca, daha önce de saldırılara uğramıştı. 21 Ekim 2007 tarihinde gerçekleşen ve 200’e yakın PKK’lı tarafından yapılan saldırıda 12 asker şehit olurken, 16 asker de yaralanmıştı. 7 Mayıs 2010’da PKK’lılar ile çıkan çatışmada ise iki asker yaşamını yitirdi. 20 Haziran 2012’deki PKK’lıların açtığı ateşte, 8 asker şehit oldu, 16 asker de yaralandı."

Mardin kırsalında askeri operasyon

Genelkurmay Başkanı: PYD üzerinden PKK meşrulaştırılıyor

HDP'li Önder: Kürtlere kükreyenler ordunun başına çuval geçirildiğinde neden sustu


  http://www.radikal.com.tr/1321468132146812

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bu numaralar artık eskidi - New User

  "Yeni Türkiye" deyip, eski Türkiye numaraları ile iktidarın kendilerince, salak yerine koydukları tc vatandaşlarını kandırmaya çalıştıkları aşikar. Fakat hala bu kadar oy devşirip iktidar olabiliyorlarsa eğer, kendilerini bu tip eski oyunlar çevirmede kazançlı çıkacaklarını ummaları da muhtemel. Bir ara, "terörist" kelimesi yerine "unsur" kelimesini kullanan/kullandıran iktidar, şimdi Genelkurmay tarafından yapılan açıklamadaki "unsur" kelimesini bir değerlendirsin bence.

  TEZGAH MI - m.rozbilen

  Henüz PKK'dan bir açıklama duymadık. Lakin tezgah'ın çok büyük olduğunu düşünmekteyim. Genelkurmay başkanı AKP'nin il balkanı gibi oldu. Bunca zamandır (iki yıldan fazla) PKK eylemsizlik içinde iken tam da seçimlere 2 ay kala ve Erdoğan ile AKP kaybediyor görünüyorken, PKK ateş açtı iddiası hiç de inandırıcı değil. Bunun tezgah olduğuna kalıbım gibi inanmaktayım. Amaç HDP'yi çatışmacı gibi gösterip kamuoyundaki olumluluğunu etkilemektir. Kim ne derse desin inanmıyorum. Geçek anlattığım gibidir.

  açılım - user1002376

  açılımın mimari olup artık sorun yok diyenlere mesaj veriliyor galiba. Yarında sorun varmış derler ne olacak ki.

  Yemezler! - user1049442

  Oyların mhpye kaydığını gören cbaşkanlığı tiyatro kolunun dandik oyunları bunlar. Yemezler!!

  evet - adad

  HDP'nin anketlerde oy oranının yükselmesiyle ilgisi ne, araştıralım. önce cumhurbaşkanı şimdi ordu. hükümet ordu elele. provakasyonların olacağını herkes biliyordu da buralardan beklenmiyordu.

  hep ayni sanaryo - kocero 21

  karsiklik verdiniz katirlarimi katletiniz???? aslinda hepiniz birer aktör olup iyi filmler cevirebilirsiniz, peki gördünüzmü PKKli olduklarini sakin sizlerden birileri olmasin???

  SALAK DEĞİLİZ, ANLIYORUZ! - Ali Karatay

  Önce savaş çıkartmak için askerleri operasyona çıkarttılar, şimdi de saldırıya uğradık diyorlar. Türkiye'de bile ne yapmaya çalıştıklarını anlamayan birisinin çıkacağını sanmam.