Genelkurmay eski Başkanı Başbuğ'dan 'Balyoz kararları' değerlendirmesi

Genelkurmay eski Başkanı Başbuğ'dan 'Balyoz kararları' değerlendirmesi
Genelkurmay eski Başkanı Başbuğ'dan 'Balyoz kararları' değerlendirmesi
Genelkurmay eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, "Balyoz adı verilen dava kullanılarak TSK'dan çok sayıda askeri personelin tasfiye edilmesini bir tesadüf olarak görmüyorum. Türk Ordusunun zayıflatılması, Türkiye Cumhuriyeti'nin bekasını ilgilendiren bir sorundur" dedi.

İSTANBUL Ergenekon Davası'nda müebbet hapis cezasına çarptırılan Genelkurmay eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Yargıtay'ın verdiği Balyoz davası kararlarını değerlendirdi.

Başbuğ, "Bu karar, Türkiye 'de olduğu kadar yurtdışında da uzun süre tartışılacaktır. Daha önce de belirttiğim gibi: Balyoz adı verilen dava kullanılarak TSK'dan çok sayıda askeri personelin tasfiye edilmesini bir tesadüf olarak görmüyorum. Bu tasfiye ile bugünün ve yarının komuta kademelerinde yer alabilecek niteliklere sahip personel ordudan uzaklaştırılmıştır. Türk Ordusunun zayıflatılması, Türkiye Cumhuriyeti'nin bekasını ilgilendiren bir sorundur" dedi.

GÖKHAN DANACI / DHA


  http://www.radikal.com.tr/115516811551686

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Türkiye'nin Bekası ! - MuratDq

  Bu "Türkiye'nin bekası" demagojisini kullanarak yıllarca insanlara dayatmalarda bulundunuz,ya sonuç ne "çözümsüzlük".. insanların birbirinden ötekileşerek yaşamalarını hatta nefret etmelerini sağladınız artık insanların önüne koyduğunuz engeller olamayacak nihayet..Ama maalesef her iktidar kendini korumak adına gidenin yerine kendisi olanı koyduğu içinde olayların başlandığı noktaya geri dönülüyor..

  Dinle bak eski General - powerpoint

  Devamlı tek taraflı düşünüp tek taraflı okuyanlar diğer tarafa sağır kalırlamış. Yıllarca askeri okullarda, sonrada kışlada aynı marşları söyleye söyleye beyinleriniz yeterince örümceklendi dünyanın öbür tarafına sağır kaldınız. Ama şimdi yeterince zamanınız var, Felsefeyi, Materyalizmi, hümanizmi, Diyalektiği, evrim teorisini, şu zalim kaitalizm ve Emperyalizmi sol yazarlardan okuyun derim. Ve mutlaka anlayacaksınız sadece siz değil bütün generaller anlayacak ki; hiç bir üretim vasfı olmayan bir kuruluşun Türkiye bütçesinin yarıdan fazlasını nasıl yediğini. Bugün ülkenin yüzde 90 nı aç ve yoksul yaşıyorsa bu sizlerin eseri olduğunu öğreneceksiniz. Konumunuzu devam ettirebilmek için devamlı düşman yaratarak Avrupa sivil havacilik kurumu açıklamalarından da anlaşıldığı gibi it dalaşı adı altında yunan hava sahasını yüzlerce değil binlerce kere ihlal edip bunu halktan saklayarak suçu karşı tarafa attınız. Kürt sorunun hiç bir zaman çözülmesini istemediniz. Yani yaşamınız, konumunuz, varlığınız, lüksünüz için bastığınız dalı (düşmanlık) kesmek istemediniz. Ama okumaya mutlaka devam edin derim, okumak iyi gelecek.

  ne sizler ne bunlar, - seyhan62

  biz halk olarak,aradigimiz ve asla vaz geçmiyeceyimiz,ulkemizde halklarin kardesliginden baslayarak,bolge halklari ile kardeslik,ordan butun insanlikla kardeslik,isteyimizden vaz geçmiyeceyiz,ne sizin devletin bekaasi adina yaptiginiz sayisiz katliyamlarinizi lanetlemeyi unutacagiz,ne de mevcutlarin takiyeci,demokrasiyi yalniz ihvan kardeslere sahip çikip,el kaaidenin kolu el nusrayi,var gucu ile desteklemekle karistiranlari,lanetleyip teshir etmekten vaz geçeceyiz,onlarda sizingibi pasa pasa gidecekler,ve ya yalnistan donup demokratik yorungeye oturacaklar !

  ... - isakent

  paşa hala maval okumaya devam ediyor sen ilk önce hatanı gör toplumdan özür dile yaşında geçiyor hatanla gitme bari bu dünyadan

  hadi canım sende - ayenoğlu ismail

  duyanda bu tarihe geçecek komutan terörü bitirdi ve öcalanı astıda biz haksızlık ediyoruz demekki bir yerlerde kendini dev aynasında sanan komutanlar yüzünden terör bitmiyormuş başörtüsü ve dindar subaya karşı alınan eylem planlarından terör gibi bir belaya vakit bulamamışlar ama onlar içerde ve kan akmıyor buda düşündürücü

  HAPİSTE YARAMAMIŞ - pispor

  oysa insanlar hapse düşünce zamanı çok çok kitap okur bir şeyler öğrenir insanlık adına ama bakıyorum generaller halen kendilerini geçmişteki gibi emir komuta zincirinde zannediyor sayın general o köprünün altında çok sular geçti sizin şuan söylediklerinizi bir incir çekirdeğini bile doldurmaz Hantal orduyu bitiren hükümete de teşekkür ediyor bu halk