Genelkurmay: Hakkari'de komutanlara ateş açıldı

Genelkurmay: Hakkari'de komutanlara ateş açıldı
Genelkurmay: Hakkari'de komutanlara ateş açıldı
Genelkurmay Başkanlığı, komutanları taşıyan bir helikoptere dün akşamüstü saatlerinde Hakkari'de ateş edildiğini duyurdu. Bir mermi, camı delerek helikopterin içine girdi.

Radikal.com.tr - Genelkurmay Başkanlığı , komutanları taşıyan bir helikoptere Hakkari 'de ateş edildiğini duyurdu. Genelkurmay'ın internet sitesinden konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle: 

"20 Haziran 2013 Perşembe günü saat 18.40 sularında, içinde Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı ile 3’üncü Tümen Komutanının da bulunduğu komuta heyetini taşıyan Komuta-Kontrol helikopterine (S-70) teröristler tarafından Hakkâri ili Yüksekova ilçesi İkiyaka Dağlarından dört el ateş edilmiş; helikopter kaçınma manevrası yaparak ateş bölgesinden süratle uzaklaşmış ve emniyetli bir şekilde Hakkâri Dağ ve Komando Tugay Komutanlığına inmiştir. Helikopter üzerinde yapılan kontrolde, bir merminin helikopterin sağ kargo ön camından girerek, helikopterin ana kirişlerine hasar verdiği ve kontrol kutusunun üst çeperinde kaldığı tespit edilmiştir."


  http://www.radikal.com.tr/113856111385616

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  besa - isakent

  zerdüştün arisi nasıl oluyorsa o topraklar babanın malı gibi konuşuyorsun o ne öz güven o her santimetresi kanla sulandı ve kimseye verilmedi verilemezde burda bir barış süreci var taraflar anlaşmış zımmı bir ateşkes var buna uymaktır asıl olan o teröristler ordada olsa karşıdada olsa o komutanlar hep olacaktır alışacaksın

  Hala Var. - Clear

  Hala barışı tökezletmek isteyenler var.Münferit de olsalar,son kozlarını oynuyorlar.Sakın ha,kimse oyuna gelmesin.

  Ha gayret..! - msu

  Ha gayret, "çözüm" ün canına ot tıkamaya ramak kaldı. Çabalar bunu gösteriyor. Yazık.!

  Iyi de - Ari Zerdüst

  Bu kurmaycilarin o daglarda ne isi var? Neyin kesfine ciktilar? Gerilla cekilirken meydan bize kaldi saniyorlarsa büyük yanilirlar.Dogru olan sürece dürüsce ve samimice yaklasimdir. O topraklarin hangi halka ait oldugu unutulmamali...

  ateş - sakar47

  mermi çekirdeği araştırılsın devlete ait olduğu görülecektir barış sürecini sabote edilmesi için ateş açılmıştır

  . - Gabar û Cudi

  Eğer bu süreçte olmasaydık ve böyle bir olay olmuş olsaydı Tsk bu konu hakkında kesinlikle açıklama yapmazdı. Pkk bi kaç defa helikopterlere saldırmıştı, zayiat vermişti ancak Tsk bu konuda pek açıklama yapmadı. Benim burnuma kötü kokular geliyor, inşallah yanılırım.