Genelkurmay: Hakkari'de komutanlara ateş açıldı

Genelkurmay: Hakkari'de komutanlara ateş açıldı
Genelkurmay: Hakkari'de komutanlara ateş açıldı
Genelkurmay Başkanlığı, komutanları taşıyan bir helikoptere dün akşamüstü saatlerinde Hakkari'de ateş edildiğini duyurdu. Bir mermi, camı delerek helikopterin içine girdi.

Radikal.com.tr - Genelkurmay Başkanlığı , komutanları taşıyan bir helikoptere Hakkari 'de ateş edildiğini duyurdu. Genelkurmay'ın internet sitesinden konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle: 

"20 Haziran 2013 Perşembe günü saat 18.40 sularında, içinde Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı ile 3’üncü Tümen Komutanının da bulunduğu komuta heyetini taşıyan Komuta-Kontrol helikopterine (S-70) teröristler tarafından Hakkâri ili Yüksekova ilçesi İkiyaka Dağlarından dört el ateş edilmiş; helikopter kaçınma manevrası yaparak ateş bölgesinden süratle uzaklaşmış ve emniyetli bir şekilde Hakkâri Dağ ve Komando Tugay Komutanlığına inmiştir. Helikopter üzerinde yapılan kontrolde, bir merminin helikopterin sağ kargo ön camından girerek, helikopterin ana kirişlerine hasar verdiği ve kontrol kutusunun üst çeperinde kaldığı tespit edilmiştir."