Genelkurmay: Irak Şam İslam Devleti örgütünün mevzilerine obüs atışı yapıldı

Genelkurmay: Irak Şam İslam Devleti örgütünün mevzilerine obüs atışı yapıldı
Genelkurmay: Irak Şam İslam Devleti örgütünün mevzilerine obüs atışı yapıldı
Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'deki Azaz Dağı bölgesinden Türkiye tarafına havan mermisi atıldığını, merminin patlamadığını, olay sonrasında, bölgedeki Irak Şam İslam Devleti örgütüne ait mevzilere obüs atışı ile karşılık verildiğini bildirdi.

ANKARAGenelkurmay Başkanlığı, Suriye 'deki Azaz/Parsa Dağı bölgesinden Türkiye tarafına havan mermisi atıldığını, merminin patlamadığını, olay sonrasında, söz konusu bölgedeki Irak Şam İslam Devleti örgütüne ait mevzilere obüs atışı ile karşılık verildiğini bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamada, dün saat 13.30'da Azaz/Parsa Dağı bölgesinden atılan bir havan mermisinin, Kilis'teki Demirışık Hudut Karakolunun 450 metre doğusuna düştüğü ve patlamadığı aktarıldı. Olayda herhangi bir zayiat meydana gelmediği, gelişen durum üzerine, Azaz/Parsa Dağı'ndaki Irak Şam İslam Devleti örgütüne ait mevziilere iki adet Fırtına obüsüyle 4 atış yapılarak mukabele edildiği belirtildi.

İnternet sitesinde yer verilen başka bir açıklamada ise Kuzey Kasırgası Tugayı (KKT) mensubu 85 kişinin, Türkiye'ye geçerek Demirışık Hudut Karakoluna teslim olduğu, teslim olan KKT mensuplarının silahlarından arındırılarak Kilis İl Jandarma Komutanlığına teslim edildiği bildirildi. Teslim olan bu kişilerden, halen Tevhid Tugayının kontrolünde bulunan Es Selame Sınır Kapısı (Kilis/Öncüpınar karşısındaki) bölgesinin tanklarla takviye edildiği bilgisinin alındığı kaydedildi.


Anadolu Ajansı


  http://www.radikal.com.tr/1155899115589915

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  küçük bir detay! - Efendisiz65

  genelkurmayın arşivinden rojavaya ilişkin açıklamalara bir bakın niyeti apaçık anlarsınız! bakın şimdi genelkurmay rojavaya ilişkin yaptığı açıklamalarda pyd için "bölücü terör örgütü pyd" tanımını kullanır. işid'i de örgüt olarak tanımlıyor. işid tamamen suriye dışında toplama çetelerden oluşmuş bi örgüt. pyd ise tamamen suriyedeki kürtlerin oluşturduğu bir hareket. genelkurmaya göre işid normal bir örgüt(ki kafa kesen görüntüleri olmasa kim bilir genelkurmay bu örgütü insan hakları hareketi olarak bile tanımlar maazallah), pyd ise bölücü terör örgütü(bunlarda sadece kürt oldukları için terörist. yani kürt nerede olursa olsun terörist). işte genelkurmayın doğruluk-dürüstlük algısı böyle şekilleniyor sayın okurlar.

  Dogrudur - karaman2001

  Arkadaslar haber dogrudur... Bastan beri kurtlerden buyuk darbe alan islamin ihanetcileri(A.Ocalan in tespiti)kurtlerle catismaktan vaz gecmis yada T.C nin istedigi kadar saldirmak istememis olabilirler... eee T,C den ne bekliyorsunuz? ya saldirip oleceksiniz yada biz oldururuz demis ve bombalamistir..

  // - Al Capone

  bari "4 bombayi" Attarken onlara haber verseydiniz - "cici misafirlerimiz yaralanmasaydi"

  Mümkün değil - brotherlouie

  Böyle bir TSK ile bu işi yapmak mümkün değil. Bu tamamen Türkiye'de AKP'ye asla oy vermeyecek olan Laik kesimi ve Rusya, Çin gibi anti şeriatçı ülkeleri aldatmak için yapılan bir oyundur. Müslüman kardeşler Türkiye şubesinin ve onların ordusunun artık Türkiye halklarının gözünde ve gönlünde bir ağırlığı kalmamıştır.

  ... - LoremIpsum

  Gören var mi? Yok! Dogrulugunu onaylayacak baska birileri var mi? Oda yok! Zaten kürdistandaki bütün köyleride Kaide baglantili gruplar yakmisti.. Kimi yumusatmak icin servis edildi bu haber? Tabiikide Rojava destekcilerini. Kim inaniyor artik bu kuruma? Tabiikide sadece yandaslari!

  Yemiyoruz - vancetti

  Konvoylar halinde araçlarla cihatçı canavarlara cephane taşıyacaksınız, Dünya'dan tepkiler artınca da biz onları vuruyoruz diyeceksiniz. Biraz ciddiyet.. Türkiye insanı bu Osmanlı oyunlarını yemiyor artık.

  ... - Jan21

  Nedense güldüm bu habere. El Nusra ya verilen destek kesildimi ki şimdi saldırılıyor. Karşıdan bakınca çok safmı görünüyoruz nedir :)