Genelkurmay: Kuzey Irak ve Uludere'de 41 PKK'lı öldürüldü

Genelkurmay: Kuzey Irak ve Uludere'de 41 PKK'lı öldürüldü
Genelkurmay: Kuzey Irak ve Uludere'de 41 PKK'lı öldürüldü
Genelkurmay Başkanlığı Irak'ın Kuzeyi ve Şırnak'ın Uludere ilçesinde yapılan operasyonlarda 41 PKK'lının öldürüldüğünü açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı, Irak'ın Kuzeyi ve Şırnak'ın Uludere ilçes'nde toplam 41 PKK 'lının etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Genelkurmay ayrıca Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan'ın Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinden PKK'lılar tarafından  düzenlenen saldırıda şehit edilmesinin ardından bölgeye taarruz helikopterlerinin gönderildiğini açıkladı. 

41 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ 

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Kuzey Irak ve Şırnak Uludere İlçesi'nde PKK'lılara operasyon düzenlendiği açıklandı. Açıklamada, şöyle denildi: "Şırnak Uludere İlçesi Karaçalı Tepe Bölgesi'nde bulunan emniyet unsurlarına, Irak Kuzeyinden Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce yapılan saldırıda bir Jandarma Uzman Çavuş yaralanmıştır. Bölgede karadan ve havadan yapılan operasyon sonucunda 12 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Irak kuzeyinde bulunan Bölücü Terör Örgütü hedeflerine, 20-21 Ağustos 2015 tarihlerinde düzenlenen hava harekatları sonucunda ilk tespitlere göre toplam 29 Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir."

Şırnak'ta yüzbaşı şehit oldu

Genelkurmay Başkanlığı, Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan'ın Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinden PKK'lılar tarafından  düzenlenen saldırıda öldürülmesinin ardından bölgeye taarruz helikopterlerinin gönderildiğini açıkladı. Açıklamada şöyle denildi:

"21 Ağustos 2015 saat 22:00'da Bölücü Terör örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, Şırnak/Beytüşşebap Ayvalık Jandarma Karakolu'na, roketatar ve uzun namlulu silahlar ile saldırıda bulunulmuştur. Yapılan silahlı saldırıya anında karşılık verilmiş, çıkan çatışmada biri ağır olmak üzere Kahraman üç personelimiz yaralanmıştır. Yaralı personelimiz derhal helikopter ile hastaneye tahliye edilmiştir. Tedavileri süren yaralılardan durumu ağır olan Kahraman personelimiz J.Yzb. Ali Alkan,  yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bölgeye taarruz helikopter kolu sevk edilmiş, teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla muhtemel kaçış istikametleri ateş altına alınmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimiz Kahraman J.Yzb. Ali Alkan'a  Allah'tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan Kahraman personelimize de  acil şifalar temenni ediyoruz."

ŞIRNAK-DHA