Genelkurmay: Önce bomba, sonra ateş...

Genelkurmay: Önce bomba, sonra ateş...
Genelkurmay: Önce bomba, sonra ateş...
Lice'deki saldırı ile ilgili Genelkurmay'dan yapılan açıklamada, yol kesen PKK'lılara müdahale için gönderilen jandarma timlerinin geçişi sırasında bombalı aracın patlatıldığı, ardından da ateş açıldığı belirtildi.

ANKARA Diyarbakır 'ın Lice ilçesinde askeri konvoyun geçişi sırasında yapılan bombalı saldırıyla ilgili Genelkurmay bir açıklama yaptı. Açıklamada,  PKK 'lıların yol kestiği, bölgeye gönderilen takviye birliklere önce bomba ardından da uzun namlulu silahlarla saldırı gerçekleştirildiği belirtildi.

Genelkurmay açıklamasında şöyle denildi: "Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, 25 Temmuz 2015 günü saat 22.30 sıralarında, Diyarbakır Lice İlçesi Kayacık Köyü yol ayrımında, Diyarbakır-Bingöl yolunun kesildiği ve üç aracın yakıldığı ihbarı üzerine, olay yerine önce iki Jandarma Özel Harekât Timi, bilahare takviye kuvveti olarak dört Jandarma Komando Timi altı zırhlı kobra aracı ile birlikte sevk edilmiştir. Unsurlarımızın olay yerine geldiği esnada, bölücü terör örgütünce önceden haince bir şekilde planlanmış bomba yüklü bir araç ile aynı noktada yere döşenmiş el yapımı patlayıcının (EYP), bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından patlatılması sonucu, bir zırhlı kobra aracı devrilmiş, müteakiben unsurlarımız teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla yoğun ateş altına alınmıştır. EYP patlatılması sonucu devrilen ve hasar gören zırhlı kobra aracının içerisinde bulunan kahraman bir astsubayımız ve bir uzman jandarma çavuşumuz şehit olmuş, bir jandarma astsubay ile iki uzman jandarma çavuş ve bir jandarma uzman onbaşı yaralanmıştır. Bölgede geniş çaplı operasyonlara başlanmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yüce milletimize taziye ve sabırlar diler, yaralılara da acil şifalar temenni ederiz." (DHA)