Genelkurmay özür diledi

Genelkurmay özür diledi
Genelkurmay özür diledi
BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreteri Tuğgeneral Özbek'in, Cizre'de bir askerin yaralanmasıyla ilgili açıklamadan dolayı özür dilediğini ve açıklamanın düzeltildiğini söyledi.

ANKARA - BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, düzenlediği basın toplantısında, bugün Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreteri Tuğgeneral Metin Özbek'in kendisini telefonla aradığını bildirdi.

'2007'DEN BERİ MECLİS'TEYİZ BU İLK TELEFON GÖRÜŞMEMİZ'
Özbek'in, kendisine, dün Genelkurmay'ın internet sitesinde Cizre'de bir askerin yaralanmasıyla ilgili yer alan açıklamada yanlışlık olduğunu, bu nedenle özür dilediklerini söylediğini aktaran Kaplan, "Bu haberi kaldıracaklarını, düzelteceklerini tarafımıza bildirmişlerdir. 2007'den beri Meclis'teyiz. Genelkurmay ile ilk kez bir telefon görüşmesi oluyor. Doğru yaklaşım ve bilgilendirmelerin; yanlışlıkları, anlaşmazlıkları çözeceği, özellikle çözüm sürecinde son derece önemli" dedi.

'GENELKURMAY'IN YAKLAŞIMINI HÜKÜMETTEN DE BEKLİYORUZ'Gelinen noktada Genelkurmay'ın bu yaklaşımını, diyalog ve üslup tarzını, çözüm sürecinde hükümetten de beklediklerini ifade eden Kaplan, "Söylemde, jargonda, çözüm sürecini zora sokan değil süreci rahatlatan bir yaklaşım içine girmeleri gerekir" diye konuştu.

ÖZÜR SEBEBİ OLAN O AÇIKLAMA 
Kaplan, Cizre'de izinli bir erin bıçaklanması ile ilgili Genelkurmay'dan yapılan açıklamada "terör örgütüne müzahir bir partiden" ifadesinin geçtiğini ve bu açıklamayı eleştirdiğini anımsatan Kaplan, telefon görüşmesinden sonra Genelkurmay'ın internet sitesindeki açıklamanın düzeltildiğini bildirdi.

Kaplan, toplantıda, bütçeye ilişkin Sayıştay raporlarının zamanında gelmemesini eleştirdi.

Bütçenin selametinin, ülkenin ekonomisinin geleceğinin, çözüm sürecinin sağlıklı yürümesine bağlı olduğunu belirten Kaplan, 4 Kasım'da devam edecek bütçe görüşmelerine yüz kişilik danışman kadrosuyla hazırlandıklarını kaydetti.


  http://www.radikal.com.tr/115858611585862

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ne mutlu TÜRK'üm diyene - kizil1984

  askeri bu duruma düşüren yöneticilere ve bu duruma boyun eğen askerlere yazıklar olsun

  Genelkurmay`in en iyi becerdigi seydir o.. - baizzet1925_379

  BU konjoktürde Genelkurmay Silivri`dekiler disinda herkesten özür diler. Erdogan bälük dur , Genelkeumay baskani sende dur dedigi an durur ve özür diler. Bir kasaptaki ete sogan dogramaz , ki o sogan dolmabahçede dogranmisti, digeride gidersem beni bulamassiniz, ben bulunmaz hint kumasiyim diye ortalikta caka satar.E BDP den özür dilememk kimin haddine! çünkü Genelkurmaydaki generallerin,albaylarin bugün bir çavus Kadar hükümleri yok.Yalan diyene hazirol...