Genelkurmay: PKK müze yapıyor

Genelkurmay: PKK müze yapıyor
Genelkurmay: PKK müze yapıyor
Genelkurmay, PKK'nın 33 örgüt üyesi için müze yaptığını açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı, BDP 'yi, 1992'de 33 PKK 'lının öldürüldüğü çatışmanın yaşandığı Mardin Savur Taşlık ve Yazır köylerinde müze yapılması için PKK'lıları organize etmekle suçladı.

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden örneğine az rastlanan bir açıklama yayınlandı. Suç duyurusu gibi açıklamada, isim verilmeden BDP, 50-60 kişilik PKK'lı grubu organize etmekle suçlanırken, şöyle denildi:

"Bir siyasi parti organizesinde hareket eden bölücü terör örgütüne müzahir 50-60 kişilik bir grup tarafından, Mardin/Savur İlçesi Taşlık ve Yazır Köylerinde, '1992 yılında aynı bölgede 33 teröristin etkisiz hale getirilmesi' ile ilgili olarak; harabe ve kullanılmaz durumda olan birer evin, sözde müze haline getirilmesi maksadıyla, çevresine duvar yapımına başlandığı, temizlik, tadilat ve onarım yapıldığı bilgisi alınmıştır."


  http://www.radikal.com.tr/1154562115456217

  YORUMLAR
  (17 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Cinayet Müzesi - RadikalGokhan

  Müze yapıp ne koyacaklarmış içine? Canlı canlı yaktıkları Sibel'in kıyafetlerini mi? Eğlenceden dönen 4 kızı içinde roketatarla havaya uçurdukları arabanın plakasını mı? Antep'te çarşıda patlattıkları bomba ile parçalara ayırdıkları bebek arabasının tekerini mi? Sokak ortasında güpegündüz yalnız Türk olduğu için nişanlısının yanında kafasından defalarca vurularak öldürülen mühendisin fotoğraflarını mı? Ne koyacaklarmış müzeye.

  "sozde muze" - keryil

  sozde muze ne ya, iyiden cocuklastiniz siz de. sozde muze, muze degilmis de neymis? elma miymis mesela, veya krank mili miymis? hafif saganak yagis miymis, veya icten yanmali motor muymus? daha oldurdugun adama "oldurdum" diyemeyip "etkisiz hale getirdim" diyen bir kurumun (bir insanin elini kolunu baglamakla kafasini kopartmak arasindaki farki flulastirmak hic bu kadar konforlu olmamisti) kalkip bir de ne muzedir ne degildir karar verebilecegini zannetmesi aci. ama daha aci olan, adim gibi biliyorum ki bu acikca siyasete mudahale olan aciklamayi hicbir akp'li siyasete mudahale olarak almayacak. cunku artik magdur degiller ya, onlari magdur etmeyen problemlerin varligini da reddedecekler elbet. bunu "guvenlik endisesi" olarak sunacaklar mesela, birilerinin muze yapmasina karsi genelkurmay bildirisini "gorev dahilinde" sayacaklar, bu ulkenin koylulerinin, kendi koylulerini anmak icin yaptigi bir binadan, sanki dusman birliklerinin bir siginagindan soz ediyormus gibi bahsedecekler. aynen akp'den oncekilerin yaptiklari gibi. atasozundeki gibi katrani kaynattik, olmadi seker. yine cinsine cekti.

  BU ASKERİN SİYASETE KARIŞMASI DEĞİL DE NE? - c. uyan

  Askerin bu konularda görüş bildirmesine, basın bildirisi yayınlamasına ne hakkı var? Terör örgütü bile demesine hakkı yok. Onların sayesinde bu ülkede devlet terörü yapıldı. Bir sürü general tutuklandı ve hala da bazıları tutuklu. Onlar yaptıkları devlet teröründen değil de keyfi mi içerideler? Müze kültürel bir olay. Bunu ırkçı faşistler ve insanları faili meçhule götüren cellatlar yapsa iyi de Kürtlerin siz beğenmeseniz de geniş bir Kürt kitlesi tarafından beğenilen örgütü terör örgütü diye aşağılamaya hakkı yoktur genelkurmayın.

  .. - solidarnosc

  bu 'sozde' kelimesini siyasi literature kazandiran kimse allah onu bildigi gibi yapsin. sozde muze ne demek yahu!

  SAYIN GENELKURMAY - pispor

  askerin müzesi varsa neden PKK lıların müzesi olmasın demokraside çare tükenmez sende müzeni aç onlarda niye sana varda pkk lılara yok onlar insan değil mi onlar ana evladı değilmi sonra halen sizin terörist demenizi kınıyorum Kürt halkının haklı mücadelesine terör ve terörsit demeniz sizin halen savaştan yana olmanızı gösteriyor

  Vatan bolmek! - Snow

  Kurdler Vatan bolmeye niyetleri yok,olsa bunu baska bir sekilde yapardi.Bolmek bolmek diye diye artik bir kabus oldu sizler.Baris ancak insan degerini bilenle yapilir.Baris ve demokrasi anlayanadir.Kimse Kurd Halkini kucuk gormesin.

  Dürüstlük saygınlıktır - Mehmet Devrim

  Halkını işkenceden geçiren,faili meçhulle yok eden bir Genel kurmayın hiçmi hiç hakkı yoktur bu konuda yorum yapmaya.Siz önce ellerinizdeki kanı temizleyin,Dürüst olunki inanılır ve saygınlığınız olsun.