Genelkurmay: PKK pusu kurdu

Genelkurmay: PKK pusu kurdu
Genelkurmay: PKK pusu kurdu
Mardin'in Nusaybin ilçesinde yol devriyesi yapan jandarma birliğine, PKK tarafından pusu kurulduğu ve ateş açıldığı belirtildi. Çözüm süreciyle birlikte başlayan çatışmasızlık ortamında yaşanan bu gelişme kaygı uyandırdı.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Mardin İl Jandarma Komutanlığı’nca Nusaybin Eskihisar Köyü bölgesinde yol devriyesiyle görevlendirilen iki Jandarma Özel Harekat Timi ve dört Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç’tan oluşan time dün saat 15.20 sularında PKK ’lılarca pusu kuruldu. Askeri time, uzun namlulu silahlarla 100-150 ateş açıldığı belirtilen açıklamada, şu ifadeler yer verildi:

“Ayrıca konvoy gerisindeki zırhlı araca bir adet RPG-7 roketi atılmış, roket araca isabet etmemiştir. Açılan bu ateşe, meşru müdafaa kapsamında Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar üzerindeki makineli tüfekler ile derhal karşılık verilmiş, unsurlarımızın karşı ateşi üzerine terörist ateşi kesilmiştir. Konvoyun Üçköy Jandarma Karakolu’na dönüşünü müteakip yapılan kontrolde, unsurdaki üçüncü zırhlı araca 30 adet, dördüncü zırhlı araca ise 40 adet hafif silah mermisi isabet ettiği görülmüştür. Olayda personel zayiatı meydana gelmemiştir.”


  http://www.radikal.com.tr/116111711611174

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  inandırıcılık... - melaye_cizire

  haberdeki sayılara bakar mısınız: 15.20 100-150 30 40 sayılar hep onun katları ve net sayılar aşağısı yukarısı yok. failler (?) olayı net sayıyı hesaplayarak yapıyorlar, hepsi matematik canavarı canım...

  yalan - Ahura Mazda

  nedir bugenel kurmayın bu saçma açıklamaları birkaç kez daha böyle açıklama yaptı.

  KUKLALAR VE KUKLACILAR... - melaye_cizire

  Aylardır askelerin ve korucuların pusulama faaliyeti yaptığı ve operasyona çıktığını alternatif basından okuyorduk, fakat birgün olsun, böyle bir iddia var diye bir haber bile yer almadı egemen basında. lakin göz göre göre çözüm naraları atmaktan başka her icraatı çözümsüzlüğü dayatan; çözüm sürecini yokuşa süren hükümetin Şıvan'lı Barzani'li propagandası başka bir boyut kazansın diye böyle bir olay meydana geldiği söyleniyor. şimdi bu olaya kim inanır? (Kadir bile inanamaz, çünkü hükümetin akil insanlara yaklaşımı herkesin malumu)

  Genelkurmay:pkk pusu kurdu hk. - runekson

  bu olayı gerçekleştiren pkk elemanlarına ya bölge halkı,yada BDP nin yetkilileri gerekli cezayı vermesi gerekir,TSK nasıl çözüm sürecinde silah kullanmıyor ise kullanması halinde nasıl TSK lerince haklarında işlem yapılıyorsa bunun benzerinin de terör örgütü elemanlarına yandaşları tarafından uygulanması gerektiğini düşünüyoruz.