Genelkurmay: PKK taciz ateşi açtı, 1 uzman çavuş yaralandı

Genelkurmay: PKK taciz ateşi açtı, 1 uzman çavuş yaralandı
Genelkurmay: PKK taciz ateşi açtı, 1 uzman çavuş yaralandı
Genelkurmay Başkanlığı, bugün Türkiye-Irak sınırı üzerinde bulunan Karaçalı Üs Bölgesine bir grup PKK'lı tarafından taciz ateşi açıldığını ve bir Jandarma Uzman Çavuş'un hafif şekilde yaralandığını açıkladı.

ANKARAGenelkurmay Başkanlığı, bugün Türkiye -Irak sınırı üzerinde ve Şırnak-Uludere-Gülyazı bölgesinde bulunan Karaçalı Üs Bölgesine bir grup PKK ’lı tarafından taciz ateşi açıldığını ve açılan ateş sonucu yerden seken taşlardan bir Jandarma Uzman Çavuş'un hafif şekilde yaralandığını açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

“Bugün (3 Haziran 2013) saat 12.05 ve saat 12.30 sıralarında, Türkiye-Irak Hududu üzerinde ve Şırnak-Uludere-Gülyazı bölgesinde bulunan Karaçalı Üs Bölgesine bir grup terörist tarafından taciz ateşi açılmış, açılan ateş sonucu yerden seken taşlardan bir Jandarma Uzman Çavuş hafif şekilde yaralanmıştır. Ateş edilen bölgeye, meşru müdafaa kapsamında, 12.40-13.00 saatleri arasında bir Kobra (AH-1) Taarruz Helikopter kolu ile ateşle keşif faaliyeti icra edilmiştir. Durumdan Şırnak Valiliği bilgilendirilmiştir.”

DHA


  http://www.radikal.com.tr/1136098113609820

  YORUMLAR
  (20 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bu halk oyuna gelmez - kenansor

  ben gordum taksimde kurdu alevisi turku el ele kolkolaydi iste buna sevindim biz artik oyuna gelmicez kardesler bir birlerini bagrina basicak baska kurutulusumuz yok bizi yillardir bitiren bu ethnik catismaydi ve cok sukur geride kaliyor hepsi turk milletini en cok rahatlatan buydu artik askerimiz olmucek kardesi tarafindan lakin ic sorunumuzu cozduk onun icin bilegimizi bukemicek dis gucler ben bi kurt olarak bayragimi ve halkimi cok seviyorum.

  inandırıcı değil - aroşem

  günlerdir savaş uçaklarıyla taciz uçuşu yapan genelkurmay değil mi hele hele geçen gecelerde Diyarbakır semalarında giden uçaklar diğer gün ancak akşama doğru gelebildiler üslerine o uçuşlar taciz olmuyor mu peki ya hemen geri çekilme başlar başlamaz kurulmaya başlanan karakollar ki şimdi pkk lillerin anneleri barış anneler dağlarda karakol kurulmasın diya bir karakolun kurumu sırasında basmışlar ve engelemişler kürtlerin tacizlere karakola ihtiyacı yok barış onurlu bir barışa ihtiyacı var.eğer birileri bu süreci engelemek istiyorsa bunun faturasını kürtlere çıkarmasın.

  ?????? - _SHU_

  ve radikaleide kınıyorum bu başlık bilerek seçilmiş başlıktır. önüne servis edilen haberi olay yerinde görmüş gibi başlık atamazsınız bir iddia uğruna bu kadar insanın ümidini barışı bozmayı hedefleyen faşist zihniyetlerin medyası olamazsınız.. böyle saçma bir haber daha yapılsa bu radikali bir daha okumam

  ????? - _SHU_

  bazıları sanki gezi parkı protestosundan nemalanmaya çalışıyor pkk durup dururken niye okadar basit birşey yapsın bir de kurşundan taş sekmişmiş. 15 milyon kürdün 30 yıldır bekledikleri bugünkü barış ümitlerini bu kadar basit bir olayla suya mı atacak

  genel kurmay :pkk taciz ateşi hk. - fgemak

  pkk yine ateşle oynuyor,bugüne kadar ABD nin kuzey ıraktaki Türkiyeyi frenleyici politikaları artık ok yaydan çıkınca bir işe yaramayacağını kuzey ıraka Türkiyenin fiili olarak savaş açacağını kuzey ıraktaki pkk kamplarını tamamen yok etme pahasına ne gerekiyorsa yapılacağını düşünüyoruz.

  PKK - sakar47

  hiç kimseye inandırıcı gelmedi sayın genel kurmay pardon erdoğanı kurtarmak için yapılan bir oyundur bu saatten sonra kimse inanmaz

  ne mutlu TÜRK'üm diyene - kizil1984

  işte teröristlere güvenilmeyeceği kısa sürede ortaya çıktı, terörle mücadele tekrar başlamalı