Genelkurmay: PKK taciz ateşi açtı, 1 uzman çavuş yaralandı

Genelkurmay: PKK taciz ateşi açtı, 1 uzman çavuş yaralandı
Genelkurmay: PKK taciz ateşi açtı, 1 uzman çavuş yaralandı
Genelkurmay Başkanlığı, bugün Türkiye-Irak sınırı üzerinde bulunan Karaçalı Üs Bölgesine bir grup PKK'lı tarafından taciz ateşi açıldığını ve bir Jandarma Uzman Çavuş'un hafif şekilde yaralandığını açıkladı.

ANKARAGenelkurmay Başkanlığı, bugün Türkiye -Irak sınırı üzerinde ve Şırnak-Uludere-Gülyazı bölgesinde bulunan Karaçalı Üs Bölgesine bir grup PKK ’lı tarafından taciz ateşi açıldığını ve açılan ateş sonucu yerden seken taşlardan bir Jandarma Uzman Çavuş'un hafif şekilde yaralandığını açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

“Bugün (3 Haziran 2013) saat 12.05 ve saat 12.30 sıralarında, Türkiye-Irak Hududu üzerinde ve Şırnak-Uludere-Gülyazı bölgesinde bulunan Karaçalı Üs Bölgesine bir grup terörist tarafından taciz ateşi açılmış, açılan ateş sonucu yerden seken taşlardan bir Jandarma Uzman Çavuş hafif şekilde yaralanmıştır. Ateş edilen bölgeye, meşru müdafaa kapsamında, 12.40-13.00 saatleri arasında bir Kobra (AH-1) Taarruz Helikopter kolu ile ateşle keşif faaliyeti icra edilmiştir. Durumdan Şırnak Valiliği bilgilendirilmiştir.”

DHA