Genelkurmay: Saldırıya hazırlanan 30 terörist öldürüldü

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada saldırıya hazırlanan PKK'lı gruba ateş açıldığı ve 30 PKK'lının öldürüldüğü belirtildi

ANKARA - Genelkurmay Başkanlığı, Şemdinli'de bulunan Yeşilova Hudut Karakolu'ndaki birliklerin saldırıya hazırlanan 30 kalabalık bir PKK'lı gruba ateş açtığını açıkladı.

Açıklamada şöyle denildi: "23 Ekim 2007 günü saat 22:00 sıralarında, Türkiye-Irak sınırı üzerinde konuşlu Yeşilova Hudut Karakolu tarafından, kalabalık bir terörist grup saldırı hazırlığı halinde iken tespit edilmiş ve terörist grup tank, topçu ve diğer ağır silahlarla anında ve yoğun şekilde ateş altına alınmıştır. Bu durum karşısında Irak topraklarına kaçmaya başlayan terörist grup, ateşlerle takip edilmiştir. Olaydan sonra bölgedeki kaynaklardan ve diğer vasıtalardan elde edilen istihbarat bilgilerinden, 30’dan fazla teröristin etkisiz hale getirildiği değerlendirilmiştir. Arazi arama ve tarama faaliyetleri devam etmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri dün olduğu gibi bugün ve yarın da vatanın bütünlüğü ve milletin huzuru için üzerine düşen görevi kahramanca, canı ve kanı pahasına yapmaya devam edecektir." (aa)