Genelkurmay: Sivil hedefler vurulmadı

Genelkurmay Başkanlığı sivil hedeflerin vurulduğu iddiasını yalanladı. Genelkurmay, resmi internet sitesine dün koyduğu basın açıklamasında şu bilgileri verdi:

ANKARA - Genelkurmay Başkanlığı sivil hedeflerin vurulduğu iddiasını yalanladı. Genelkurmay, resmi internet sitesine dün koyduğu basın açıklamasında şu bilgileri verdi:
"Irak'ın kuzeyinde ve Kandil Dağı bölgesindeki PKK/KONGRA-GEL terör örgütüne ait hedeflerin, TSK tarafından 16 Aralık 2007 günü saat 01:00'dan itibaren icra edilen hava harekâtı ve karada konuşlu ateş destek vasıtaları ile vurulduğu kamuoyuna açıklanmıştır. Başarıyla tamamlanan harekât sonucu hedeflerde meydana gelen hasar ve zayiatın tespiti çalışmaları devam etmektedir. İlk değerlendirmelere göre, planlanmış olan hedeflerin hepsine tam isabet kaydedilmiştir. Söz konusu hedeflerin tümü son derece titiz ve ayrıntılı bir analiz sonucu belirlenmiş ve sivillerin yaşadığı meskun mahal olmadıkları kesinlikle tespit edildikten sonra hedef listesine dahil edilmişlerdir. Gösterilen bu duyarlılığa rağmen, bazı mihraklar tarafından, sivil hedeflere ateş edildiği şeklinde saptırılmış beyanat verildiği ve yayınlar yapıldığı görülmektedir. PKK terör örgütüne hizmet eden söz konusu beyanat ve yayınların arkasındaki gerçek nedenler tarafımızdan bilinmektedir."