Genelkurmay: Teröristle mücadele devam ediyor

Genelkurmay: Teröristle mücadele devam ediyor
Genelkurmay: Teröristle mücadele devam ediyor
PKK'nın çekilmesi ve çekilirken operasyon yapılmaması tartışılırken, Genelkurmay'dan yapılan açıklamada "Türk Silahlı Kuvvetlerinin yasalarda ve Hükûmet direktifinde belirtildiği şekilde teröristle mücadelesi devam etmektedir" denildi.

Radikal.com.tr - Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, terörle mücadelenin devam ettiği belirtildi. 
Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamada "Türk Silahlı Kuvvetlerinin yasalarda ve Hükûmet direktifinde belirtildiği şekilde teröristle mücadelesi devam etmektedir" denildi. Açıklamada 'teröristle mücadele' ifadesi dikkat çekti.

'Çözüm süreci' kapsamında İmralı'da Abdullah Öcalan'la yapılan görüşmelerin ardından PKK 'nın silahlı unsurlarının sınır dışına çekileceği belirtilmiş, Öcalan'ın bu yöndeki çağrısına örgütün olumlu karşılık vermesi üzerine 'güvenli şekilde sınır dışına çıkma' tartışmaları olmuştu. PKK kurmayları sınır dışına çekilirken operasyon yapılmaması için yasal güvence talep ederken, askerin operasyon yapmaması durumunda yasal olarak sorumlu olacağı/suç işleyeceği yorumları üzerine de Başbakan Erdoğan da bir konuşmasında, "TSK'ya bu konuda yetki gerekirse biz veririz" demişti.


'MAMAK CEZAEVİ OTEL OLMAYACAK'
Türk Silahlı Kuvvetlerinden Haberler başlığı altında numaralı maddelerle yapılan açıklamanın 2. maddesinde ise, “Jandarma Genel Komutanlığının 2012 yılı Faaliyet Raporu önsözü ile ilgili olarak kamuoyuna yapılan açıklama konusunda ilgili komutanlığa herhangi bir yönlendirmede bulunulmamıştır. Ayrıca, konu ile ilgili Sayın Başbakanın bir girişimi de olmamıştır” denildi.

Aynı açıklamada, Mamak Askerî Cezaevi'nin "Otel" olarak düzenlenmesi konusunda herhangi bir çalışmanın olmadığı duyurulurken, 29 Aralık 2012’den bugüne dek 64 bin askerin havayoluyla ücretsiz intikalinin sağlandığı belirtildi. Konuyla ilgili dört numaralı haber hotunda şöyle denildi:
“Millî Savunma Bakanlığı ile Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü arasında 20 Aralık 2012 tarihinde imzalanan protokol çerçevesinde; 29 Aralık 2012-21 Nisan 2013 tarihleri arasında 63.983 Mehmetçiğin uçakla ücretsiz olarak intikali sağlanmıştır.”


  http://www.radikal.com.tr/113058711305875

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  anlaşıldığı üzere - genco940

  Çekilirken yol göstermek üzere eskort vererek mi? İki şeyi birbirine karıştırdığınızda hiçbir şey yapamıyorsunuz demektir. Türkiyede halkların birlikte yaşama isteğinin önüne geçemezsiniz. Onların demokratik haklarından kısıntı yapamazsınız. Teröristi muhatap alamazsınız. Demokratik hakların kısıtlanması ve/veya kimilerine öz kimilerine üvey evlat gibi davrandığınızda sizin yaptığınızın da teröristinkinden bir farkı yoktur. Kaldıki devlet sırrı olarak bilinen ve memleketin işgali halinde görev yapacak beyaz ve siyah birlikleri de ifşa ederek terörle mücadele konusundaki deneyimizi ortaya koymuş oldunuz. Sorması ayıptır ama neden bu birlikleri yetiştirdiniz ki?

  Anlamı. - Clear

  Bana göre bu beyanatın anlamı şu "Teyakkuzdayız,terör olayı vuku bulduğunda gerekeni yaparız".Oldukça net ve açık,öyle değil mi?

  Hayatınız yalan - brotherlouie

  O halde neden etrafımız terörist ve onların sempatizanları ile dolu? Siz daha kendinize yapılan komplolar ile mücadele edemiyorsunuz teröristler ile mi mücadele edeceksiniz? Artık o kurumu kapatın gitsin. İmamhatiplilerden emir alan bir kurumu daha fazla besleyip palazlandırmak istemiyoruz.

  bu nazik dönemde sivri sözlerden kaçınmak lazım - okkes cavus

  35 yıldır süren kanlı bir kardeş kavgası bitecek ümüdi halkta sevgi ile karşılanırken. elbette barışın insani ve anlaşma kuralı vardır. siz teröristle savaş devam ediyor derseniz, dağdakilerde aynı dili kullanır ve hatta çatışma olursa. bu barış çalışmaları hiçde inandırıcı olmaz. madem barışılıyor dağdakiler çekiliyor çekilmesine müsade edilmeli. bunun başka türlüsü çatışmalara sebep olur ki, buda bütün ümitleri söndürür. kaç aydır tv lerde çatışma şehit anonsları duymuyoruz, halk olarak içimiz rahat. helede güney doğuda çocuğu asker olanlar daha rahat bir nefes alıyorlar. bu barışı sadece hükümete yüklemek çokda doğru deyil. siyasi partiler ve demekratik kitle örgütleride barışa katkı sunmalılar. barış karşıtı söylemler ve haraketler hiç yakışık almıyor, karşı çıkanlar ikdidara şans veriyorlar.halbuki bu barış ülkemiz için çok iyibir gelişmedir .......

  ETMİYOR SAYIN GENELKURMAY - pispor

  etseydi şimdi şehit cenazeleri geliyor olacaktı.çok şükür silahlar sustu.bizde ana haber bültenlerini zevkle sabırsızlıkla izliyor içtiğimiz çaylarda boğazımızda kalmıyor.özde değilde sözde terör ile mücadele sürüyor evet buna eminim.zaten kürt olmazsa kominist solcu olmazsa bu genelkurmay paslanır valla.ne işe yararki hangi cephe hangi devlet ile savaşıldı şu kendi kendimiz ile savaşamazsak askerliğimizi unutacağız.