Genelkurmay: Vatandaşlar askere alınmak için başvuruyor

Genelkurmay: Vatandaşlar askere alınmak için başvuruyor
Genelkurmay: Vatandaşlar askere alınmak için başvuruyor
Genelkurmay Başkanlığı, son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle çok sayıda vatandaşın kendilerine başvurarak 'terörle mücadele için' askere alınmayı talep ettiğine dair bir açıklama yayınladı.

RADİKAL – Türk Silahları Kuvvetleri’nden ( TSK ) yapılan yazılı açıklamada, “Ülkemizde son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle, çok sayıda vatandaşımız Genelkurmay Başkanlığına başvurarak askere alınmayı ve terörle mücadelede görev yapmayı talep etmektedir” denildi.

Genelkurmay Başkanlığı ’nın internet sitesinde yayınlanan açıklamada, vatandaşlara teşekkür edilerek, “TSK, terör örgütleri ile mücadele kapsamında verilen her türlü görevi, kendisine yakışır bir şekilde yerine getirebilecek güçtedir” ifadeleri kullanıldı.

Açıklama şöyle:

1. Ülkemizde son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle, çok sayıda vatandaşımız Genelkurmay Başkanlığına başvurarak askere alınmayı ve terörle mücadelede görev yapmayı talep etmektedir.

2. Asil Milletimizin kahraman ve duyarlı evlatlarının talepleri Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları tarafından takdirle karşılanmış, duygulandırmış ve motivasyonlarını artırmıştır. Bu ulvi talepler nedeniyle vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.

3. Türk Silahlı Kuvvetleri; bünyesinde bulundurduğu kahraman personeli ile milletimizin huzur ve güvenliğini temin etmek için terör örgütleri ile mücadele kapsamında kendisine verilen her türlü görevi bugüne kadar başarı ile yerine getirmiş, bundan sonra da tarihine ve kendisine yakışır bir şekilde yerine getirebilecek güçtedir.

 


  http://www.radikal.com.tr/1406951140695112

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Akp için mi? - ysnbtr

  Kusura bakmayın ama siyasiler mecliste horul horul uyuyabilsinler diye kimse gidip gönüllü olmaz bu ülkede. Ben bu açıklamayı milleti galeyana getirmek için atılan bir palavra diye düşünüyorum.

  Şövenizm - surrealist_tr

  Her kriz döneminde militarizme,milliyetçiliğe sarılır hükümet ve avaneleri.Daha öncede Yaşar Büyükanıt tv'leTv'ler şovmen milliyetçilerin askerlik şubelerindeki görüntülerini gösterirdi.Bugün Yaşar Büyükanıt'ı ne ile hatırlıyorsunuz,Dolmabahçe görüşmesiyle.Kendi çıkarları için arkadaşlarına sırtını dönmüş.Necdey Özel, tarihte onu Tayyipin avanesi olarak hatırlayacak.Kürt hareketi yöneticilerine ve üyelerine yapılan ilk tehdit değil bu.Kck tutuklamalarına bakın daha birkaç sene önce.Tekrar söylüyoruz "seni başkan yaptırmayacağız".İşlediğiniz bütün insanlık suçlarının hesabını vereceksiniz.Kaçış yok.Tarih tersine yürümez.

  Genelkurmay başkanlığı yalan söylüyor - user850809

  Haberde övüne övüne yazdıkları askere alınmak için başvuranların sayılarını da verseler bu yaygaradan ne kadar küçük olduğunu görürüz. Biz de diyoruz ki askere gitmemek ve kardeş kanı dökmemek için barış güçlerine başvuran/başvuracak milyonlarca insan var. Savaş istemiyoruz, bedelli askerlik için başvuranları sıraya girenleri örnek gösteriyor ve genel kurmayın yalan söylediğini iddia ediyoruz...

  TSK - Gılgameş

  Türkiye Cumhuriyeti'nin düzenli ordusu resmi açıklama yapmış. Bu açıklamanın neye hizmet ettiği ortada. Devlet Başkanı Demirtaş dağa gitsin diye yol gösterir, ordu da böyle bir açıklama yapar. Bu zihniyet Kürt Sorunu'nu hiç olmadığı kadar çıkmaza sokmuştur. Konsepte bakın: Kürtler dağa, Türkler orduya. Ondan sonra artık Konya ovasında mı, Muş ovasında mı bir meydan muharebesine çıkarız ve Kürtlere gereken dersi veririz bir daha başlarını kaldırmazlar. Hangi yüzyılda yaşadığını sanıyor bu insanlar. Utanç verici, tüm insanlık adına....

  servis haber - EMRAHKAL

  Bu haber tüm gazetelerin ilk sayfasından Genelkurmay tarafından servis edilmiş bir haber olduğunu düşünüyorum. Sağlıklı düşünebilen hiç kimse savaşmak istemez. Hangi ana çocuğunu göndermek ister bu savaşa? başkalarının çocuğu gitsin savaşsın, savaşalım demek kolaydır. Radikal gazetesinin de bittiğini gösterir bu haber ayrıca. geçmiş olsun

  yavv arkadaş - user678437

  üç beş milliyetçi, faşist dışında kim inanır bu saçma sapan habere... bu kadar da kendinize güldürtmeyin insnaı :)

  Genelkurmay zırvalıyor! - user421675

  bu açıklamasıyla Saray goygoyu yapanG.kurmay zırvalıyor. Oğlu askerde olan anneler de, oğullar da korku ve endişe içinde. Gönüllü olanlarla yapsınlar o zaman bu sefil savaşlarını!.. Üst rütbeli bir asker tanıdığım ise açıklamayı 'yüz karası" olarak niteliyor..