Genelkurmay: Vatandaşlar askere alınmak için başvuruyor

Genelkurmay: Vatandaşlar askere alınmak için başvuruyor
Genelkurmay: Vatandaşlar askere alınmak için başvuruyor
Genelkurmay Başkanlığı, son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle çok sayıda vatandaşın kendilerine başvurarak 'terörle mücadele için' askere alınmayı talep ettiğine dair bir açıklama yayınladı.

RADİKAL – Türk Silahları Kuvvetleri’nden ( TSK ) yapılan yazılı açıklamada, “Ülkemizde son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle, çok sayıda vatandaşımız Genelkurmay Başkanlığına başvurarak askere alınmayı ve terörle mücadelede görev yapmayı talep etmektedir” denildi.

Genelkurmay Başkanlığı ’nın internet sitesinde yayınlanan açıklamada, vatandaşlara teşekkür edilerek, “TSK, terör örgütleri ile mücadele kapsamında verilen her türlü görevi, kendisine yakışır bir şekilde yerine getirebilecek güçtedir” ifadeleri kullanıldı.

Açıklama şöyle:

1. Ülkemizde son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle, çok sayıda vatandaşımız Genelkurmay Başkanlığına başvurarak askere alınmayı ve terörle mücadelede görev yapmayı talep etmektedir.

2. Asil Milletimizin kahraman ve duyarlı evlatlarının talepleri Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları tarafından takdirle karşılanmış, duygulandırmış ve motivasyonlarını artırmıştır. Bu ulvi talepler nedeniyle vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.

3. Türk Silahlı Kuvvetleri; bünyesinde bulundurduğu kahraman personeli ile milletimizin huzur ve güvenliğini temin etmek için terör örgütleri ile mücadele kapsamında kendisine verilen her türlü görevi bugüne kadar başarı ile yerine getirmiş, bundan sonra da tarihine ve kendisine yakışır bir şekilde yerine getirebilecek güçtedir.