Genelkurmay'dan açıklama: PKK, Dağlıca Üs Bölgesi'ne saldırdı

Genelkurmay'dan açıklama: PKK, Dağlıca Üs Bölgesi'ne saldırdı
Genelkurmay'dan açıklama: PKK, Dağlıca Üs Bölgesi'ne saldırdı
Genelkurmay Başkanlığı, PKK'nın Hakkari Dağlıca Üs Bölgesi'ne makineli tüfek ve havan ile iki kez silahlı saldırıda bulunduğunu açıkladı. Bu gelişme üzerine bugün bölgede yoğun bir uçak hareketliliği gözlendi.

Genelkurmay Başkanlığı, Dağlıca'da bulunan Kara Kuvvetleri Komutanlığı 7'nci Hudut Alay Komutanlığı Dağlıca Üs Bölgesine dün akşam ve bugün sabah saatlerinde Doçka makineli tüfek ve havan ile iki kez silahlı saldırıda bulunulduğu açıklandı. Genelkurmay Başkanlığı resmi internet sitesinde yer alan açıklamada PKK 'lı bir grup tarafından, 29 Haziran 2015 günü saat 19.45'te ve bugün saat 06.10'da, Kara Kuvvetleri Komutanlığı 7'nci Hudut Alay Komutanlığı (Hakkâri) Dağlıca Üs Bölgesine Doçka makineli tüfek ve havan ile iki kez silahlı saldırıda bulunulduğu belirtildi. Genelkurmay'ın açıklamasında şöyle denildi:"Terörist ateşlerine, üs bölgesinde bulunan unsurlarımız tarafından derhal ateşle karşılık verilmesi üzerine, terörist ateşleri kesilmiştir. Söz konusu silahlı saldırılarda, herhangi zayiat ve hasar meydana gelmemiştir. Bölgede emniyet tedbirleri artırılmış olup gözetleme faaliyetlerine devam edilmektedir" denildi. 

Saldırı sorası savaş uçaklarının havalanıp Dağlıca bölgesinde bombardıman yaptığı öne sürüldü.

DHA


  http://www.radikal.com.tr/138834213883421

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Savaş tamtamları - Gılgameş

  Türkiye çok tehlikeli bir oyuna sokuluyor. Çünkü bazıları bu oyundan besleniyor. Halk artık uyansın, kaderini kendi belirlesin. %40 oy almış bir parti ülkeyi savaşa sokabilir mi diye düşünsün!