Genelkurmay'dan Casa incelemesi

Casa uçakları hakkında Genelkurmay Başkanlığı ayrıntılı inceleme başlattı. Genelkurmay, ayrıca Casa'ların ihale sürecini de mercek altına aldı.

ANKARA - Casa uçakları hakkında Genelkurmay Başkanlığı ayrıntılı inceleme başlattı. Genelkurmay, ayrıca Casa'ların ihale sürecini de mercek altına aldı.
Genelkurmay Başkanlığı yapılan açıklamada, üst üste düşen CN-235 Casa tipi uçaklar konusunda projenin başlangıcından bugüne kadar devam eden süreçle ilgili endişe ve soru işaretlerine neden olabilecek haber ve yorumlar yapıldığına dikkat çekilerek şöyle denildi: "Özellikle uçak, kaza, kırım olaylarının, kazanın oluş şekli, yeri, görevin tipi ve meteorolojik koşullara bağlı olarak çok teknik ve uzun zaman alıcı ayrıntılı incelemeyi gerektirdiği bilinen bir gerçektir. Genelkurmay Başkanlığı'nca olayın kendi yetki ve sorumluluk sahası içindeki kısmına yönelik başlatılan ayrıntılı inceleme sürdürülmektedir. Gerek tedarik aşaması ve gerekse kaza kırım olayları tüm detaylarıyla incelenmekte olup, hazır olduğunda sonuçları açıklanacaktır."
34 asker şehit düşmüştü
Casa uçaklarından biri geçen hafta Kayseri'de düşmüş, 34 asker şehit olmuştu. Bu olaydan iki gün sonra Ankara'da deneme uçuşu yaparken havalanamayıp takla atan CN-235 Casa tipi uçakta biri Türk uçuş mühendisi, üçü İspanyol dört kişi yaşamını yitirmişti.


  ETİKETLER:

  İspanyol

  ,

  Ankara

  ,

  şehit