Genelkurmay'dan Dağlıca açıklaması: Şehit ve yaralılar var

Genelkurmay'dan Dağlıca açıklaması: Şehit ve yaralılar var
Genelkurmay'dan Dağlıca açıklaması: Şehit ve yaralılar var
Genelkurmay Başkanlığı'ndan Dağlıca saldırı sonrası yapılan açıklamada, "06 Eylül 2015 günü Dağlıca-Yüksekova yolunun ulaşıma açılması maksadıyla yürütülen operasyonda üç adet El Yapımı Patlayıcı bulunarak imha edilmiştir. Operasyonun devamında yola döşenen diğer El Yapımı Patlayıcıların patlatılması ile iki zırhlı aracımız ağır hasar görmüştür. Patlama neticesinde Kahraman silah arkadaşlarımızdan şehit ve yaralananlar olmuştur" denildi.

RADİKAL- Hakkari Dağlıca'da gerçekleştirilen saldırı sonrası Genelkurmay Başkanlığı'ndan açıklama geldi.

TSK'nın resmi internet sitesinde yer alan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

24 Temmuz 2015 tarihinde başlatılan yoğun hava harekâtı ile yurtdışındaki Bölücü Terör Örgütüne ait hedeflerin ateş altına alınması neticesinde ağır hasar ve zayiat verdirilmesini müteakip yurtiçindeki Bölücü Terör Örgütüne ait hedeflerin imhası maksadıyla operasyonlara hız verilmiştir.

Yüksekova Dağlıca'da operasyon

Özellikle Hakkâri bölgesinde Bölücü Terör Örgütü tarafından menfez ve köprülerin tahribi ve yollara El Yapımı Patlayıcıların döşenmesi nedeniyle halkımızın ulaşım imkanları kısıtlanmıştır. Bölge halkımızın güven ve huzur içinde ulaşımına imkan vermek maksadıyla 04 Eylül 2015 tarihinden itibaren başlatılan operasyonlar dağlık alanda ve yollarda aralıksız devam etmektedir.

Dağlıca saldırısı sonrası toplanan Özel Güvenlik Zirvesi sona erdi

06 Eylül 2015 günü Dağlıca-Yüksekova yolunun ulaşıma açılması maksadıyla yürütülen operasyonda üç adet El Yapımı Patlayıcı bulunarak imha edilmiştir. Operasyonun devamında yola döşenen diğer El Yapımı Patlayıcıların patlatılması ile iki zırhlı aracımız ağır hasar görmüştür. Patlama neticesinde Kahraman silah arkadaşlarımızdan şehit ve yaralananlar olmuştur.

Bölgeye icra edilen yoğun hava harekâtı kapsamında iki adet F-16 ve iki adet F-4 ile Bölücü Terör Örgütüne ait toplam 13 hedef vurulmuştur. Yaşanan çok olumsuz hava koşullarına rağmen operasyona kararlılıkla devam edilmektedir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dağlıca saldırısına ilişkin ilk değerlendirme

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan Kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.

Bölgede operasyon devam etmekte olup müteakip gelişmeler hakkında bilgi verilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
  http://www.radikal.com.tr/142936114293611

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Korku - Gılgameş

  GK'ın ölü ve yaralı sayısını açıklayamaması düşünülecek çok önemli bir nokta. Ancak bu bir ilk değil. Bundan önce de hep yanlış bilgiler verilirdi. Bu tarafın rakamları indirilir, dağ tarafın rakamları şişirilirdi. Bunu niye yazdın diyeceksiniz. Çok basit bir nedeni var. Türkiye'de insanların artık düşünmeye başlaması gerekiyor. Neden böyle oluyor diye. Gizlenen birşeyler var. Bu gizlemenin bir amacı var. Herşey olanların belli bir politikanın eseri olduğunu gösteriyor. Yani giden onca can birilerinin politikalarına kurban ediliyor. Ortada çözülen bir sorun var mı? O da yok! Öyleyse artık bu gidişhata dur deme zamanıdır. Notumu bitirirken: Günlerdir Cizre'de olanlardan, orada da 35 günlük bir bebeğin savaş yüzünden öldüğünden haberiniz var mı?