Genelkurmay'dan 'köpeğe işkence' açıklaması

Genelkurmay'dan 'köpeğe işkence' açıklaması
Genelkurmay'dan 'köpeğe işkence' açıklaması
Genelkurmay Başkanlığı geçtiğimiz günlerde internet sitelerine yansıyan ve büyük tepki çeken 'köpeğe işkence' görüntülerine ilişkin açıklama yaptı.

RADİKAL -   Sosyal medyada paylaşılan, askerler tarafından bir köpeğe işkence yapıldığına dair video görüntüsü için Genelkurmay'dan açıklama yapıldı.

Genelkurmay Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle:

12 Nisan 2015 tarihinde sosyal medyada paylaşılan, askerler tarafından bir köpeğe işkence yapıldığına dair video görüntüsü tespit edilmiştir.

Şırnak’ta bir üs bölgesinde çekilen söz konusu görüntüyle ilgili haberler , 13 Nisan 2015 tarihli bazı internet haber sitelerinde yer almıştır.

Görüntülerin incelenmesi neticesinde söz konusu personel hakkında; 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde yasal işlem başlatılmıştır. (Hürriyet.com.tr)


  http://www.radikal.com.tr/133753613375361

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BU RESMEN KİN VE NEFRET SUÇUDUR - m.rozbilen

  Kardeşim demeye dilim varmıyor, seni veya sizi bu kadar bir hayvana işkence edecek kadar gaddarlaştıran nedir güzel kardeşim? Olayın Şırnakta, yanılmıyorsam Roboskide geçtiğini bir tv haberinden öğrendik. CHP milletvekili sayın Melda Onur ve yanındaki hayvan hakları savunucuları, işkenceye uğrayan köpeğin kendilerine gösterilmediğini anlattı. Anlaşılan bu bireysel bir hareket değil. Karar alınarak veya verilen emir yerine getirilmiştir. Aksi halde neden mağdur köpek saklanmaya çalışılsın ki? Hayvanına bunu reva gören insanına ne yapmaz? Kürt düşmanlığı içimizi karartmış, adeta acımasız, merhametsiz bir vicdansıza dönüştürmüş. Ne diyelim, söyleyecek söz mü bıraktınız? Sayenizde başımız eğik. Genelkurmay o asker tesbit edilmiştir diyor. Ama uygulayacağı işlemin basit bir hayvan hakkının ihlal suçu gibi göstermiş. Bana göre olay basit değil, kin ve nefret suçudur. Ne istediniz bu hayvandan? Vicdanınız batsın.