Genelkurmay'dan MHP'ye sert yanıt

Genelkurmay'dan MHP'ye sert yanıt
Genelkurmay'dan MHP'ye sert yanıt
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Süleyman Şah Türbesi'nin terk edilmesi nedeniyle ağır ifadelerle eleştirdiği Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'den aynı sertlikte yanıt geldi. Özel, Bahçeli'nin kendisinin 'vatan-millet-bayrak şuurunu' sorgulama hakkı olmadığını söyledi.

RADİKAL - Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ’nin açıklamalarına cevap verdi. Bahçeli’nin sarf ettiği sözleri kişiliğine ve savunduğu fikirlere yakıştırmadığını belirten Özel, Bahçeli’nin siyasi kişiliği nedeni ile polemiğe girmek istemediğini söyledi.

Özel’in yaptığı yazılı açıklama şöyle: "24 Şubat 2015 tarihinde, MHP Genel Başkanı’nın, partisinin TBMM’deki Grup Toplantısında şahsıma yönelik olarak sarf ettiği yakışıksız sözleri, kişiliğine ve savunduğu fikirlere yakıştıramadığımı, kendisinin siyasi kişiliği nedeniyle polemiğe girmek istemediğimi, 46 yıldır Yüce Türk Milletine ve onun Milli Ordusuna hizmet etmiş bir kişi olarak benim vatan-millet-bayrak şuurumu sorgulama hakkının olmadığını düşünüyor ve Yüce Türk Milletinin takdirlerine sunuyorum."

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Süleyman Şah Türbesi’nin terk edilmesi nedeniyle hükümetin yanısıra Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’i şu sözlerle eleştirmişti:

" Türkiye 26 Ağustos 1922 tarihinden beri ilk kez geri çekilmiş ilk kez vatan bildiği toprakları geride bırakmıştır. AKP vatanımızın bir parçasını koparıp atmıştır. AKP hükümeti Süleyman Şah türbesini arkasına bakmadan terk etmiştir. Vatan toprağı olarak tehdit edilen Süleyman Şah türbesi yıllar sonra aniden yok sayılmıştır...

Özel Paşa’nın Süleyman Şah’a nasıl yetiştiğini herkes görmüştür…

Büyük atamızın kemiklerini oradan buraya taşımak marifet olarak sunulmaktadır. Yarın Erzurum’u Diyarbakır’ı önüne gelene peşkeş çekeceklerdir. Özel Paşa senin için vatan nedir. Harbiye’de vatan konusun işlenirken dersi mi kırdın, okuldan mı kaçtın."


  http://www.radikal.com.tr/130068513006859

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hakkı var - user520303

  Tüm vergisini ödeyen kişilerin senin vatan birliğini savunmadığını söylemeye hakkı var çünkü o koltukta babanın hayrına oturmuyorsun maaş alıyorsun arabanın mazotunu bile biz ödüyoruz o zaman benim de hakkım var sana laf etmeye herkesin var anladın mı Özer bey.. paşa rütbesini hak etmiyorsun. Haram zıkkım olsun

  TSK - drhil

  TSK sayende acınası bir durumdadır ve bunu hak etmiştir.

  eleştiri - sakar47

  sayın paşa doğru söylüyor ancak sayın Cumhurbaşkanı eleştirebilir çünkü AKP nin sözcüsü durumundadır

  - user456262

  Tonton gk silah arkadaşların Ergenekon zırvası ile tek tek içeri alınırken sesini niye duyamadık.

  İŞİNE BAKMAZSAN - user386103

  Hayatını kaybeden askerlerimizin ruhları şad olsun. Her kurumun başındakiler öncelikle kendi işlerine bakmalı siyasi gündemde yer kapma, magazinin baş sıralarına oturma yarışına girmemelidir., siyasilere laf yetiştirmek yerine öncelikle kendi sorumluluklarını takip etmelidir. Şimdi bu canların bedelini kim ödeyecek. Her kamu kurumu öteki %50'yi sindirme, korkutma, aşağılama yarışında. Uçaklar, pilotlar, mezarlar gündem dışıdır.

  Yüce Türk milletinin takdirine sunmak. - guru

  Hemen bir Erdoğan denklemi yazalım. Yüce Türk milleti eşittir seçim sandığı. Seçim sandığı eşittir milletin iradesi. Milletin iradesi eşittir AKP iktidarı. AKP eşittir Tayyip Erdoğan. Bu durumda sonuç Yüce Türk milleti eşittir Tayyip Erdoğan. Allah başımızdan eksik etmesin! Yani Orgeneral Özel durumu cumhurbaşkanının takdirine bırakıyor. Netekim!

  Bahçeli Haklı! - halukaka

  Resmen tabansızlık yapıldı. Türkiye Cumhuriyeti'nin toprak kaybeden ilk Genel Kurmay Başkanı kalkıp Devlet Bahçeli'ye mi ayar vermeye çalışıyor? MHP'li değilim ama Bahçeli yerden göğe haklı. Doğru laf etmiş. Belki de ayna önünde CB önünde nasıl eğileceğinin provasını yapmaya daha az vakit, orduyu sevk ve idare etmeye daha fazla vakit ayırmalıydı Sayın GK Başkanı