Genelkurmay'dan MHP'ye sert yanıt

Genelkurmay'dan MHP'ye sert yanıt
Genelkurmay'dan MHP'ye sert yanıt
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Süleyman Şah Türbesi'nin terk edilmesi nedeniyle ağır ifadelerle eleştirdiği Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'den aynı sertlikte yanıt geldi. Özel, Bahçeli'nin kendisinin 'vatan-millet-bayrak şuurunu' sorgulama hakkı olmadığını söyledi.

RADİKAL - Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ’nin açıklamalarına cevap verdi. Bahçeli’nin sarf ettiği sözleri kişiliğine ve savunduğu fikirlere yakıştırmadığını belirten Özel, Bahçeli’nin siyasi kişiliği nedeni ile polemiğe girmek istemediğini söyledi.

Özel’in yaptığı yazılı açıklama şöyle: "24 Şubat 2015 tarihinde, MHP Genel Başkanı’nın, partisinin TBMM’deki Grup Toplantısında şahsıma yönelik olarak sarf ettiği yakışıksız sözleri, kişiliğine ve savunduğu fikirlere yakıştıramadığımı, kendisinin siyasi kişiliği nedeniyle polemiğe girmek istemediğimi, 46 yıldır Yüce Türk Milletine ve onun Milli Ordusuna hizmet etmiş bir kişi olarak benim vatan-millet-bayrak şuurumu sorgulama hakkının olmadığını düşünüyor ve Yüce Türk Milletinin takdirlerine sunuyorum."

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Süleyman Şah Türbesi’nin terk edilmesi nedeniyle hükümetin yanısıra Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’i şu sözlerle eleştirmişti:

" Türkiye 26 Ağustos 1922 tarihinden beri ilk kez geri çekilmiş ilk kez vatan bildiği toprakları geride bırakmıştır. AKP vatanımızın bir parçasını koparıp atmıştır. AKP hükümeti Süleyman Şah türbesini arkasına bakmadan terk etmiştir. Vatan toprağı olarak tehdit edilen Süleyman Şah türbesi yıllar sonra aniden yok sayılmıştır...

Özel Paşa’nın Süleyman Şah’a nasıl yetiştiğini herkes görmüştür…

Büyük atamızın kemiklerini oradan buraya taşımak marifet olarak sunulmaktadır. Yarın Erzurum’u Diyarbakır’ı önüne gelene peşkeş çekeceklerdir. Özel Paşa senin için vatan nedir. Harbiye’de vatan konusun işlenirken dersi mi kırdın, okuldan mı kaçtın."