Genelkurmay'dan 'Türk pilotlar yakalandı' iddiasına yanıt

Genelkurmay'dan 'Türk pilotlar yakalandı' iddiasına yanıt
Genelkurmay'dan 'Türk pilotlar yakalandı' iddiasına yanıt
Genelkurmay Başkanlığı, "4 Türk savaş pilotunun Halep yakınlarında askeri bir havaalanına sızmaya çalışırken yakalandığı" iddialarının gerçek olmadığını açıkladı.

Suriye’de bir gazetenin ortaya attığı ‘Türk pilotlar Halep’te yakalandı’ iddiasına Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yanıt verildi.

Yapılan açıklamada, yabancı bir gazetede ve buna bağlı olarak çeşitli yayın organlarında “Türk Silahlı Kuvvetleri'ne mensup 4 savaş uçağı pilotunun Halep yakınlarında askeri bir havaalanına sızmaya çalışırken yakalandığı” iddialarının yer aldığı belirtildi.

Açıklamada, “Sözkonusu iddialar tamamen gerçek dışıdır” ifadelerine yer verildi.

“SURİYE’DE 4 TÜRK PİLOT YAKALANDI” İDDİASI
Suriye yönetimine yakınlığı ile bilinen ’El Vatan’ gazetesi, 4 Türk savaş uçağı pilotunun Halep şehri yakınlarındaki askeri havaalanına sızmaya çalışırken gözaltına alındığını iddia etişti.

Silahlı grubun 4 Türk pilotla birlikte Halep yakınında askeri havaalanına gizlice sızmaya çalıştıkları sırada Kwers Havalimanı güvenlik görevlileri tarafından fark edildiği öne sürülmüş, gözaltına alındığı iddia edilen 4 Türk pilotun isimleri ve akıbeti hakkında açıklama yapılmamıştı.

Aynı haberi Rus Ria Novosti Haber Ajansı ve Çin resmi haber ajansı Xinhua da okuyucularına duyurmuştu.