'Gerçek ortaya çıkınca faillere gereken yapılacak'

'Gerçek ortaya çıkınca faillere gereken yapılacak'
'Gerçek ortaya çıkınca faillere gereken yapılacak'

İçişleri Bakanlığı Lice’deki karakol inşaatı protestosuna, bir kişinin ölümüne neden olan müdahaleyle ilgili inceleme başlattı ve iki Mülkiye Müfettişi ile iki Jandarma Genel Komutanlığı müfettişini bölgeye gönderdi.
İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, 200-250 kişilik bir grubun taş ve molotofkokteylleri ile karakola ve işçilerin barındığı çadır ile konteynirlere saldırdığı, inşaat işçileri ile karakolda bulunan güvenlik görevlilerini taşladığı, karakoldaki görevlilerin sözlü uyarılarına rağmen saldırıyı devam ettiren grubun üzerine gaz atıldığı ve havaya uyarı atışı yapıldığı belirtildi. 

‘Faillere gereken yapılacak’ 

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay da bir televizyon kanalına telefonla bağlanarak yaşanan olaylarları değerlendirdi. Atalay, söz konusu karakolun yeni olmadığını belirterek, “Kayacık Köyü’nde zaten eskiden beri bir karakol var. Şu anda yeni bir karakol inşası yapılmıyor, eski karakolun binası yenilenmiş oluyor” dedi. Müfettişler ve jandarma tarafından yapılacak incelemeyle gerçekleri öğrenmek istediklerini ifade eden Atalay, “Bir provokasyon var mı, askerin oradaki tutumu nasıl, vatandaşın gerçekten taşlı, molotofkokteylli saldırısı var mı öğrenmek istiyoruz. Sonra kimin hatası varsa gereğini yaparız” diye konuştu. 

‘Savcı karakolla ilgilendi’ 

İHD Genel Başkan Yardımcısı avukat Serdar Çelebi ise Lice’deki inceleme sırasında savcılığın karakol hasarını belgelemekle uğraştığını, karakol etrafındaki kan örneklerinin sivil toplum kuruluşlarının zorlamasıyla alındığını söyledi. Savcılığın olay yeri incelemesi sırasında gözlem yapan Çelebi, savcının ölü ve yaralılara dair delil toplamak yerine karakola verilen hasarı belgelemekle ilgilendiğini belirtti. Diyarbakır Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Cihan Aydın da “İncelemenin titizlikle yapıldığı söylenemez” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/113971711397177

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  adalet - mustafakaya

  komık bır durum bıngolde ne yaptınız roboskıde ne yaptınız daha bunun gıbı bınlerce olay bunlarda ne yaptınız bunda ne yapacaksınız beyler demezmıı sıze bır kürt olarak sıze kesınlıkle guvenmıyorum

  Gercek - karaman2001

  Sayin bakan fazla yorulmayin gercegi bulmak icin, Vali bey gercegi ortaya cikarmis. bunlar uyusturucu kacakcilariymis... Hadi gerekeni yapin, ama diyorsanki kafam karisik yak bi cigara. belki akliniz yerine gelir......

  Kim inanir size - Roza lüxemburg

  Birakin faili mechul cinayetleri, faili belli cinayetlerin failleini bile koruyor bu ülkenin adaletsiz adaleti.Siddeti ile destan yazan polisler kac kisiyi oldürdü, kac kisiyi yaraladi. Kamera kayitlari da olmasina ragmen hangi islemler yapildi.

  roboskideki gibi yani - bedran79

  Uluderede katledilen 34 masum kürt çocuğunun sorumluları nasıl ortaya çıktıysa, elbetteki bu olaydaki faillerde bir an önce bulunacaktır ondan hiç bir kuşkumuz yok.Ve yüce Türk adaleti önünde hakettikleri cezayı alacaklardır.Bunlar herkesi kendileri gibi aptal mı sanıyor?

  GERCEK - bahrideniz

  AYNEN Roboski'de olduğu gibi değil mi?

  Sürekli ebe! - baysol

  Çok eskilere gitmeden yakın tarihimizden Cumhuriyetten başlayarak sorarsak: Bu ülkede öldürülenler peşin olarak resmi görüş tarafından yapılan açıklamalarda neden hep suçludur? Türk, Kürt, Alevi, Rum, Ermeni muhalif her kesim ve inanç daha kanı kurumadan bir kravatlı ya da üniformalı tarafından suçlu ilan edilmektedir. Dersim' de şakirt, Beyoğlu' nda Rum dölü Atatürk düşmanı, Maraş' ta dinsiz şeytan, 1 Mayıs ta meydanda anarşist ve yıkıcı,80'lerde komünizmin maşası olmuş ve rejim düşmanı, bütün bir bölge 'Ora' terörist, bölücü ve yatakçı, bir bankanın önünde ensesinden vurulan yazar hain, Roboski de kaçakçı ve yardakçı, Taksim de çapulcu ve vandal en nihayet Lice de süreç sabotajcısı. O kadar çok ve uzun bir tekrar ki bütün bunlar ve ne yazık antrenmanlı bir oyuncu. Yerimiz dar ve kolayca ebelenebiliriz bir gün herhangi birimiz.

  YALAN HEMİDE KÜLLAHLI YALAN - pispor

  ya sayın bakan Ankara da kameralar önünde tabancasını çekip Ethem i öldüren polis için gereken yapıldı mı ki siz şimdi zehir hafiye gibi gerçek ortaya "çıkınca"bak tırnak içine aldım asla gerçek ortaya çıkmayacak çünkü gerçek ortada ve siz bu gerçeği yok etmek için gereken her yolu deneyeceksiniz sırf suçluları aklamak paklamak ve o kirli iftiracı medyanız ile bu gün başladılar bile o akşam gazetesi anında o bölgeyi PKK nın uyuşturucu imalatı ve fabrikaları olduğunu söyledi bile Gerçeği mi arıyorsunuz bakın radikalin sayfasında Kızcağız "Rodina" (güngörsün anlamı oysa bu günü görmüş) ne diyor ben en arkada idim arkamda hiç bir gösterici yoktu köye doğru koşuyordum ateş edip beni vurdu diyor daha sen hangi gerçekten bahsediyorsun yoksa Uludere katliamındaki gerçek mi yoksa Reyhanlı katliamının gerçeği mi sayın bakan bey tarihe bak Maraş-Sivas hangi katliamın gerçeği hangi suçlular cezalandırıldı hepsi ben devletim için sizden öncekilerde devlet için kurşun sıkan öldüren de diyen zihniyet devam ediyor