Gerilim bu kez Adana'da

DEHAP'lıların Adana'daki basın açıklaması sırasında toplanan ülkücü grubun sloganlar atması, Trabzon benzeri olaylar çıkacağı endişesi doğurdu. Polis geniş güvenlik önlemi alarak, olası bir çatışmayı önledi.

ADANA - DEHAP'lıların Adana'daki basın açıklaması sırasında toplanan ülkücü grubun sloganlar atması, Trabzon benzeri olaylar çıkacağı endişesi doğurdu. Polis geniş güvenlik önlemi alarak, olası bir çatışmayı önledi.
DEHAP Adana Gençlik Kolları üyeleri ile Sosyalist Demokrasi Gençliği'nden olduklarını belirtilen 100 kişi, dün Cemal Gürsel Caddesi'ndeki parti binasından çıkarak, İsmet İnönü Parkı'na yürüdü. Grup üyeleri, cezaevindeki ölümleri temsil amacıyla, taşıdıkları tabutu parka bırakıp, slogan attı. Grup adına DEHAP İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Kılıç konuşacağı sırada, 25 kişilik ülkücü grup alana baskın yaptı. Bozkurt işareti yapan grup, "Bu memleketin ekmeğini yiyorsunuz", "Gidin Diyarbakır'a", "O tabuta Apo'yu koyacağız" diye bağırdı. Tekbir getiren grup, araya giren polise de, "Bunlar size kurşun sıkıyor. Siz onları koruyorsunuz" dedi.
Öcalan sloganları atıldı
Zafer işareti yapan DEHAP'lılar da alkışlarla onları protesto edip zılgıt çekti, Kürtçe ve Türkçe olarak Abdullah Öcalan lehine sloganlar attı. Zeki Kılıç, polisin geniş güvenlik önlemleri arasında basın açıklamasını yaptı. Bu sırada Elindeki Türk bayrağı ile bağırarak DEHAP'lılara saldırmak isteyen bir kişi de polis tarafından engellendi. Basın açıklamasının ardından yürüyerek parti binasına dönen DEHAP'lılar olaysız dağıldı.


    http://www.radikal.com.tr/8476138476130

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.