Gezi eylemcilerine 'çadırda kaçak elektrik kullandıkları' gerekçesiyle suç duyurusu

Gezi eylemcilerine 'çadırda kaçak elektrik kullandıkları' gerekçesiyle suç duyurusu
Gezi eylemcilerine 'çadırda kaçak elektrik kullandıkları' gerekçesiyle suç duyurusu

arşiv

Isparta'da Gezi eylemleri sırasında bir parktaki elektrik panosundan elektrik kullandığı iddia edilen 9 kişi hakkında "kaçak elektrik kullandıkları" iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu.

ISPARTA - Isparta'da, Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylara estek için yapılan eylemler sırasında elektrik panosundan elektrik kullandığı iddia edilen 9 kişi hakkında "kaçak elektrik kullandıkları" iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

Isparta Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kutlubey Mahallesi'ndeki bir parkta 19 Haziran'da eylem yapan gruptakilerin bazılarının, yanlarında getirdikleri su ısıtıcısını TEDAŞ'a ait elektrik panosunu kullanarak çalıştırdıklarını tespit dince TEDAŞ yetkililerine bilgi verdi.

Söz konusu yere giden ekipler, su ısıtıcısının bağlı olduğu kabloyu çıkartarak, kaçak elektrik kullanımına son verdi. TEDAŞ ekipleri, 9 kişi hakkında "kaçak elektrik kullandıkları" iddiasıyla tutanak tuttu.

TEDAŞ görevlileri, çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini de inceledikten sonra Cumhuriyet Savcılığına söz konusu 9 kişi hakkında "kaçak elektrik kullandıkları" gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Kullanılan kaçak elektriğin bedelinin 46 lira 81 kuruş olduğu, söz konusu bedelin ödenmesi halinde herhangi bir adli işleme gerek kalmayacağı öğrenildi. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/113920511392054

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Gözümde yaşlarla - serdengectiali

  Okudum onbinlerce kişinin olduğu o hengamede gece kaçak elektrik kullanan 9 çapulcuyu ayırıp adaletin pençesine teslim eden kahraman görevlilerin başarısını. Bir de şu güpegündüz hamile bir bayanı bayıltana kadar dövüp, yetmedi baygın yatan bayanın bir de üstüne işeyerek, o da yetmedi yardıma yeltenen amca ile kızını da öldüresiye pataklayarak kayıplara karışan deri eldivenli, üstleri çıplak, kafalarında garip bandanalar olan(Belli ki dazlaklardan esinlenilmiş bu mizansende) 100 kişilk yaratık ordusundan hiç olmazsa bir kaçı yakalanabilseydi!..

  para mevzuu - jumpercoco

  camo kardeş.SEn gezi eyleminde polis insanlara saldırıp çadırlarını dağıttıktan sonra alanda kalan polisin çaldığı( çünkü insanları alandan attıktan sonra kalan eşyalar otomatik polis güvencesi altına giriyor) malların parasını öde senin o çadırının masraflarını ben 15 gün veririm sen merak etme.

  NE GÜZEL - camo

  Eğer gezi parkı eylemine destek verenlerden elektrik parası ALINMAMASI GEREKİYORSA (ki size göre alınması gerekmiyor) ben de terasta ve balkonda destek çadırı açıyorum benden de elektrik parası istemeyin.

  Madem Öyle... - Tsiuri

  Yıllardır ödedikleri faturalara yansıttığınız (başkalkarına kullandırdığınız) kaçak elektrik parasına sayın...