Gezi eylemcilerinin saçını çeken polislere ceza istendi

Gezi eylemcilerinin saçını çeken polislere ceza istendi
Gezi eylemcilerinin saçını çeken polislere ceza istendi
Gezi Parkı eylemeleri sırasında İzmir Kordon'daki bir genç kızın saçlarını çeken iki polis memurunun cezalandırılması istendi.

İZMİR - İzmir’deki Gezi Parkı eylemleri sırasında Kordon’da deniz kenarında oturan gençleri, coplayıp bir genç kızın saçını çektikleri gerekçesiyle açığa alanan iki polis memuru için, İçişleri Bakanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü müfettişleinin ortak raporu tamamlandı. İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne gelen dosyada, iki polis merunun cezalandırılmasının istendiği öğrenildi.

Geçen Haziran ayında, İzmir Gündoğdu Meydanı’nda polisler Gezi Parkı olaylarını protesto edenlere müdahalede bulunmuştu. Bu sırada polis biber gazı ve cop kullanmış, gruptan da polise taş atılmıştı. Polis meydandaki kalabalığa çok sert müdahale edip dağıttı. Bu sırada Kondoboyu’nda rıhtım üzerinde oturan ve eylemle ilgileri olmadığı önesürelen birkaç genç de polislerce coplandı. Üç polis buradaki gençleri coplarken biri de genç kızın saçını çekti. Bu görüntüler Türkiye genelinde büyük tepkiye neden oldu. İçişleri Bakanlığı’nın görevlendirdiği müfettişler sözkonusu iki polisi kask numaralarından belirleyip soruşturma açtı. Müfettişlerin önce pasif göreve çektiği üç polis daha sonrada açığa alındı.

Saç çekme olayına karışan iki polisle ilgili İçişleri Bakanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü müfettişleinin ortak raporu tamamlandı. İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne gelen dosyada, iki polis merunun cezalandırılmasının istendiği öğrenildi. Tekrar ifadeleri alınacak olan polis memurlarının, il disiplin kurulu kararına göre, kınamadan, 24 ay kıdem tenziline kadar cezalandırılabilecekleri bildirildi.  (dha)


  http://www.radikal.com.tr/114894211489422

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Resime göre soru? - Ari Zerdüst

  Kadina böyle saldirida bulunanlari nasil tanimlamaliyiz sizce? Ben bunu ancak insanlikta hic nasiplenmemis barbarlar yapar diyorum. Ya Siz?

  Cezaya Bak - X120

  Bu polis memuru değil miydi görüntüleri izlediğinde "yaptıklarımı hatırlamıyorum, kendimi tanıyamadım" diyen? Ne yaptığının farkında olmayan, şuurunu kolaylıkla kaybedebilen adamdan polis mi olur? Kınamaymış, kıdem tenziliymiş! Böyle insanın polisliğe devam etmesi, bütün emniyet teşkilatına zarar. Direkt meslekten ihraç edilmeli.