Gezi eylemleri için ilk tutuklama kararı

Gezi eylemleri için ilk tutuklama kararı
Gezi eylemleri için ilk tutuklama kararı
Polisin Tasim Meydan'daki flamaları temizlemek için salı sabahı yaptığı müdahalenin ardından SDP binasına düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 59 kişiden 4'ü tutuklandı. Tutuklananlar arasında polise molotof ve havai fişek atarken görüntülendigi iddia edilen Ulaş B. de var.

İSTANBUL - Gezi Parkı eylemleri kapsamında Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) binasına düzenlenen operasyonda gözaltına alınan şüphelilerden 4'ü tutuklandı. Tutuklanan şüpheliler arasında polise molotof ve havai fişek atarken görüntülendigi iddia edilen SDP üyesi Ulaş B. de yer aldı. 

Geçtiğimiz günlerde polis Taksim Gezi Parkı eylemleri kapsamında SDP binasına operasyon düzenlemiş ve gözaltına alınan şüphelilerden 59’u emniyetteki sorgularının ardından İstanbul Adliyesi’ne sevk edilmişti. Burada savcılık tarafından sorgulanan şüphelilerden 28’i serbest bırakılmıştı. Savcılık 5 şüpheli hakkında adli kontrol tedbirlerinin uygulanmasını, 26 şüphelinin ise tutuklanmasını talep etmişti. 

Mahkeme tutuklanması istenilen 26 şüpheliden Ulaş B., Doğukan O., Furkan T. ve Ceyhun D’nin tutuklanmasına karar verdi. Tutuklanması talep edilen 22 şüphelinin serbest bırakılmasına karar veren mahkeme savcılığın 5 kişi hakkında istediği adli kontrol tedbirleri talebini ise reddetti. 


İLK KEZ TUTUKLAMA KARARI ÇIKTI
Mahkemenin kararı ile Gezi olayları kapsamında İstanbul’da gözaltına alınan şüpheliler hakkında ilk kez tutuklama kararı çıkmış oldu. Olaylara ilişkin daha önce gözaltına alınan 450 kişi ifade işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştı. 


SELAHATTİN GÜNDAY / DHA


  http://www.radikal.com.tr/113770811377084

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  POLISIMI ALLAHIM BU ILLEGAL ORGUTLERDEN KORU - 14Bernard

  Maytap mi atiyorlar,Kina gecesimi var.Sizden kurtulacagiz insallah.

  orantısız, - düş-ün bulur-sun

  polis her türlü techizatla savunmasız insanlara zulüm yapıyor, onu görmeyen adamlar, havai fişeği suç sayıyor. Bunu da kimse yemiyor, kendilerinden başka.

  Vay canina sayin okuyucular - 14Bernard

  Hani Y(WHY) gencligiydi bunlar.Benim yasimda giranta adam.Iste RTE bunun icin Y'lerin ana/bablari X lere cekin cocuklarinizi dedi.Eh simdi bu ne oldugu kamufle guruplarin arasinda ne olur bilinmez.Sizin Rekabetci kafa yapinizi Y lere aktarmak olmaz.Siz bale yapamadiniz kizinizdan evladinizdan otlaklanmayin.Yapamadiklarinizi Y evlatlariniza yaptirmayin.Bu da psikolojik olarak evladini harcama dir.Kurtarin yavrularinizi.Cemiyetler kursunlar.HydePark gibi GEZIPARK da toplanip nutuklar atsinlar.Sonra KLAS bir sekilde davalarinin arkasinda Entellektuel dursunlar.Varos sistemi ile niteliklerini yitiriyorlar.Saygin olamiyorlar.

  Marjinal polisler, polislere karşı. - gokhangokhan

  Yahu bu polis tiyatrosunu görmeyen kaldı mı? Toma aracını resmi kıyafetli polisler tutuşturdu ve kendini söndürebilen araç kasten söndürmedi. Molotov atan sivil kıyafetli polisin başaka polis operasyonlarından alınmış yüzünün açık seçik göründüğü fotoğraflar yayınlandı. Bir de kalkanların üzerine polisle mücadele timi, asayiş şube gibi komik şeyler yazmışlar. Neden bu yalancılık ve zulüm devam ediyor?