Gezi eylemlerinde dakika dakika neler oluyor

Türkiye'ye yayılan Gezi eylemlerinde neler olduğunu öğrenmek için takip edin.

17:48
07.06.2013
Kadın örgütleri Taksim meydanında buluştu. Gezi direnişine "Taksim bizim, Çarşı bizim", "Başörtülüye tacize son" gibi pankartlar taşıyarak destek oluyorlar.
17:57
07.06.2013
'Kışla'yı durduran’ dernekten açıklama
Taksi Gezi Parkı’na yapılması planlanan Topçu Kışlası ile ilgili dava açan ve projenin yürütmesini durduran ‘Taksim Gezi Parkı Koruma ve Güzelleştirme Derneği’ açıklama yapacak. Saat 18.30’da Gezi Kafe’nin önünde yapılacak açıklamayı derneğin başkanı Birkan Işın okuyacak. Taksim Gezi Parkı Koruma ve Güzelleştirme Derneği, İstanbul 1. İdare Mahkemesi’nde 1 / 5000 ile 1 / 1000 ölçekli Nâzım İmar ve Uygulama Plânlarına yapılan değişiklik ile İstanbul 6. İdare Mahkemesi’nde Kültür Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu’nun kışla projesine onay verdiği kararlara itiraz etmişti. 6. İdare Mahkemesi, yapılan itirazı değerlendirerek geçen hafta projenin yürütmesine durdurma kararı vermişti. SERKAN OCAK / RADİKAL
20:17
07.06.2013
Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, Taksim Gezi Parkı direnişine destek eylemine katılanlara esrar satmak isterken polis tarafından suçüstü yakalanan bir kişi, tutuklandı.
20:33
07.06.2013
İzmir Birinci Kordon'da Gezi Parkı direnişine destek vermek için kurulan 'direniş çadırları' sayı olarak arttı. Bölge, üniversitelilerin çadır kampına dönüştü. Sayıları her gün artan çadırları evleri haline getiren üniversite öğrencileri, burada paylaşımcı bir hayat sürdürüyor. Vatandaşların çevredeki iş yerlerinin getirdiği yemekler, içecekler eşit şekilde paylaşılıyor.
20:49
07.06.2013
Antalya Barosu'na 200 kişiden oluşan gönüllü avukatlar, Gezi Parkı eylemlerine destek amacıyla kentteki olaylarda gözaltına alınan veya şiddet gören öğrencilere yönelik hukuki seferberlik başlattı. Eylemlerin sürdüğü Cumhuriyet Meydanı'nda bir masa kuran gönüllü avukatlar, burada polis veya ilgili kişilerin şiddetine maruz kalmış gençlere hukuki danışmanlık için başvuruları toplamaya başladı. İki günde 32 şiddet görmüş kişiden başvuru alan avukatlar tamamının 25 yaş altında, yüzde 75'inin de 18 yaş altında çocuklardan oluştuğunu açıkladı. Darp izlerini fotoğraflarla belgeleyen avukatlar, bu çocuklar için gönüllü ve ücretsiz olarak danışmanlık, dava takibi ve vekil tayini hizmeti verecek.
21:11
07.06.2013
CHP Antalya Kadın Kolları Gezi Parkı eylemlerine destek vermek için yürüyüş düzenledi. Antalya Büyükşehir Belediyesi önünden başlayan yürüyüşte grubun önünde yürüyen 85 yaşındaki Emine Hanım ilgi odağı oldu.