@ismailsaymaz

Gezi gözaltılarında kara liste mi var?

Gezi gözaltılarında kara liste mi var?
Gezi gözaltılarında kara liste mi var?
Gezi Parkı eylemleri nedeniyle bugün tutuklanması istenen bir kişinin dün aynı savcı tarafından serbest bırakıldığı ortaya çıktı!
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - Gezi Parkı protestolarına ilişkin müdahaleler sırasında gözaltına alınan 91 kişiden 13'ü tutuklanma istemiyle bugün mahkemeye sevk edildi. Ancak bu sevkler sırasında bir skandal ortaya çıktı: Tutuklanması istenen zanlılardan biri dün serbest bırakılmıştı! Beşi ise halen karakoldaydı ve hiç savcılığa götürülmemişlerdi.
Gözaltındakilerin avukatlarından Ayhan Erdoğan, bu durumun basit bir hata olmadığını açıkladı. Erdoğan, aynı savcının bir gün önce serbest bıraktığı kişiyi bir gün sonra tutuklama istemiyle mahkemeye sevk etmesinin önceden hazırlanmış bir 'tutuklama listesi'nin varlığına işaret ettiğini söyledi.


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Gezi Parkı

  ,

  Skandal

  ,

  Bugün

  http://www.radikal.com.tr/113815411381542

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  EVET EVET - CHENELL

  Evet tabiiki vardı hukuk, inanmazsanız gidin o devirde yolu diyarbakırdan metristen sagmalcılardan mamaktan geçen birine sorun inanmazsanız yemin bile ederim, bak yaşım daha 25, 26 mı görmeyeyim 12 eylülde mahkemeler de vardı , hukuk ta vardı..yeminlen...

  BU ÜLKEDEN ADALET BEKLEMEYİN.. - Düzgün Baba

  Unutmayalım, 12 Eylül'de de mahkemeler ve "hukuk " sistemi vardı. Neredeyse o günleri arar hale geldik..