Gezi olaylarında ilk kez jandarma TOMA'sı

Gezi olaylarında ilk kez jandarma TOMA'sı
Gezi olaylarında ilk kez jandarma TOMA'sı
Divan Oteli ve çevresindeki müdahaleler sırasında jandarmaya ait 2 adet TOMA'nın da kullanması dikkati çekti. Jandarma TOMA'sı protestocu gruba tazyikli su sıktı.

İSTANBUL - Divan Oteli yakınındaki müdahalelerde jandarma 'ya ait 2 TOMA da kullanıldı

Divan Oteli ve çevresinde dün gece 12.00 sularında gerçekleşen müdahalelerde jandarmaya ait 2 adet TOMA'nın da kullanılması dikkati çekti. Jandarma TOMA'sı protestocu gruba tazyikli su sıktı. İkinci TOMA ise polisin göstericilere müdahale ettiği bir diğer nokta olan Harbiye-Osmanbey güzergahında yer aldı.


İDRİS TİFTİKÇİ / DHA


  http://www.radikal.com.tr/113779411377942

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  destek kuvvet ha - myasin

  amerika'dan hoca efendi bile gelse bu halkı yıldıramayacaksınız. halkın sesine kulak verin.

  YA BÖLÜNME YA İHTİLAL - N.Ö.Altanay

  Başbakanın ve hükümetinin bu denli dayatması ne anlama geliyor?Neyi savunuyor veya koruyorlar? Otoritelerini galiba,Ama daha ziyade rant getiren çıkarları demek daha doğru olacak.Çoğu genç her görüşten insanlarımızın haklı direnişlerini anlamak için kahin olmaya gerek yok.ASKERİN bu kavgada taraf olması çok tehlikeli bir durum oluyor.Dengesiz ve haksız bir baskının aracı olan ASKER saygınlığını yitirecektir. 1960 da da böyle olmuştu.27 Mayısı yapan askerler haksızdan yana olan meslektaşlarını da yargılamışlardı.Ama bu sefer Başbakanın çok derin bir arka niyeti sanki İslami bir cihada çağrı izlenimini veriyor. ÇOK DİKKATLİ olmalı ASKERLER...