Gezi Parkı doğurdu!

Gezi Parkı doğurdu!
Gezi Parkı doğurdu!
Beyoğlu Bekar Sokak'ta uzun yıllardır metruk halde duran tahtalarla çevrili araziyi gezi parkı direnişçilerinden 'müşterekler' kamusal alan ilan ederek kullanıma açtı.
Haber: ELİF İNCE - elif.ince@radikal.com.tr / Arşivi

Beyoğlu Bekar Sokak'ta yıllardır terk edilmiş ve tahtalarla çevrili metruk bir arsa 'Müştereklerimiz' grubu tarafından parka çevriliyor.

Aslen M. Manukyan'a ait arsanın yıllardır mirasçıları arasındaki anlaşmazlık yüzünden metruk kaldığını anlatan eylemciler parkı sokağın kullanımına açarak 'kamulaştıracaklarını' söyledi.

Şu anda önüne 'Manukyan Park' afişi asılan arsadaki çöpler temizleniyor.


  ETİKETLER:

  Beyoğlu

  ,

  Arsa

  http://www.radikal.com.tr/113644511364454

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Muhteşem bir iş - pekmez_2042

  Bütün metruk bahçeler,beton/inşaata ayrılmış yerler parka çevrilsin. Boş binalar ortak kullanıma açılsın.Bravo gençler umutsunuz

  Iste Yaraticilik!!! - ercan02

  Yaraticilik sinir tanimiyor. çok hos bir okadarda anlamli. Gönlüm sizlerle.

  Helal olsun size... - citizen

  Bunlar küçük sinekler değil küçük çiçekler..., mide bulandırmıyor aksine ciğerlere umut havası dolduruyor, ferahlatıyor. Aşk olsun size çocuklar, aşk olsun. Helal olsun....

  Manuukyan Park - varaz

  Isim olarak da gayet iyi. Bir Ermeni vatandasin ismiyle anilan nadir yerlerden biri olmasindan gayri, merhumenin hem genelev sahibi hem de dürüst mükellef sifatiyla yillarca TC vergi rekortmeni olmasindan ortaya çikan ilginç bir sentez. Tam Beyoglu'na lâyik bir yer ismi yani.